KOMODITNÍ SPREADY: Komoditní spready a KSET – krása burzovní variability

Zdravím přátelé ! Minulou neděli jsme otevřeli přístup do party, a nyní o víkendu budeme bránu zavírat, udělejte si včas registraci a nezmeškejte. Všechny nové kolegy vítám na palubě – a protože přišlo hodně dotazů, tak jsem si řekl že bude dobré ukázat úžasnou variabilitu, kterou právě komoditní spready nám umožňují.

KSET – praxe a nadstavba komoditních spreadů

S kolegou Václavem děláme to, že ukazujeme naše obchody v praxi. Není to investiční doporučení, pouze chceme, abyste se učili místo suché teorie přímo v praxi.
Co v KSETu máme? Kombinace obchodních technik ve světě komodit, ale i dalších investičních nástrojů ve světě financí. Průsečík strategií opcí, futures a komoditních spreadů osobně vnímám silný nástroj k finanční svobodě – samozřejmě pokud věnujete dostatečný čas jejich studiu a pochopení.
Finanční gramotnost je důležitou součástí našich životů, a právě v naší praxi vidíte příklady, které ke skutečné finanční gramotnosti vedou.

Pár obchodů na komoditních spreadech

TWS

Můj otevřený profit na bear spreadu na pšenici je +738 USD / 15.129 Kč.

Včerejší pohyb na sójových bobech

TWS

Opět bear spready, tedy pokles podkladové komodity pomáhá k ziskům. Poslední spodní řádek je koupená PUT opce na striku 1450. Pokud cena v době expirace poklesne pod 1450 o více než 14 bodů, mohu se těšit na další zisk. Zatím přes 40.000 Kč

Kombo na kakau

TWS

Oblíbená komodita a i obchod na něm. Výpis PUT opce a zároveň nákup bear spreadu ve vhodnou dobu dokáže nadělovat i u této obchodní strategie, která se i vzájemně částečně zajišťuje. Zatím nese +1.572 USD, to je 32.226 Kč.

Nebo je libo krypto a DeFi

binance

Decentralizované finance v režii Ethereum ( ETH ) prostředí umožňují i výnosy 135% p.a. s termínem vyplacení 8 dní a jiné obchody. Jedná se o obchody mezi TETHER ( USDT ) stable coinem a Bitcoinem ( BTC ). Pokud bude v době ukončení kontraktu cena Bitcoinu pod 36.000 za USD, bude plnění v Bitcoinu + úrok. Pokud bude cena Bitcoinu vyšší než 36.000 USD, bude plnění v TETHERu + úrok.

ALE všechno má svůj háček: Této oblasti musíte dokonale rozumět. Nedělejte nikdy obchody, kterým nerozumíte, jinak dostanete zaručeně napráskáno. A připomínám, že ukazuji moje postupy, neberte to jako doporučení pro obchody!
Nejdřív NAUČIT, pak NATRÉNOVAT (na demu) a teprve potom NASTARTOVAT na živém účtu!

binance

Výpisy opcí na pákovaný index

TWS

Za +357 USD mám vypsané týdenní opce na 3x Nasdaq – TQQQ.
Co jsou výpisy opcí? Zjednodušeně: Mám takovou svojí „pojišťovnu“, ale pokud dojde k „pojistné události“, pak musím plnit. Musím od kupce mé opce ( pojistky ) koupit podklad – 100 ks akcií TQQQ. Ale není to žádná tragédie. Pokud jsou peníze a čas, je vše v pořádku.

Mix opcí, spreadů a komodit – denní změna

TWS

Svět tradingu je nesmírně zajímavý a dává obrovské možnosti. Máme vypracované strategie, které fungují a máme partu, která sdílí postupy i výsledky. O tom si budeme povídat v neděli na POSLEDNÍM ONLINE VYSÍLÁNÍ, buďte u toho.
Umět a znát postupy se vyplatí – a jak vidíte na ukázkách v tomto článku, vyplatí se to víc, než si většina lidí vůbec umí představit….

Ať se daří, Roman

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.