KOMODITNÍ SPREADY: Kakao mám rád

     Kakao mám rád. Tedy hlavně v čokoládě. V mléce ho už nemusím. Kdo mne sleduje i na FB, tak jistě ví, že držím dlohodobější pozici na vypsaných PUT opcích a mám i bull spread na této komoditě. Včera, tedy ve čtvrtek 30.8.2018 jsem posílil výpisy opcí o CALL CCH19 2650 za 647 USD. Stále je moje preference postavena na předpokládaném růstu ceny kakaa, ale proč si nepřilepšit o pár dolarů. Po poměrně strmém růstu, zřejmě přijde korekce. A kdyby ne, celková DELTA pozice na PUT je stále podstatně větší a sebraná prémia stačí dokonce i na růst na cenu kakaa o 353 bodů, tedy 2650 + 353 = 3030 Manévrovací prostor je tedy poměrně široký. Riziko je tedy nastaveno stále do poklesu a tak to mám rád. Možnosti poklesu jsou vždy omezenější, než u růstu.

Aktuální pouzice

zdroj:TWS 

     Zde vidíte celkovou pozici na kakau. 4x výpis PUT + BULL spread + nově výpis CALL za 647 USD na posledním řádku. V pátém sloupečku zprava vidíte aktuální otevřený zisk, pokud sečtete všechny pozice. To je tedy +470 USD i po tom dnešním poklesu ( čtvrtek ).  Poslední sloupeček v pravo je DELTA. Výpisy PUT záporné hodnoty a výpis CALL je kladná hodnota. Součet delta PUT je -1,051 proti delta CALL 0,232 = -0,819 . To značí, že růst ceny komodity je „blahodárný“ na hodnotu pozice. Výpis CALL je spíše částečným jištěním pozice. Rozpad časové hodnoty opcí je přínosem u obou výpisů, tedy jak PUT tak CALL.

    Součet celkových inkasovaných prémií je nyní +3535 USD + otevřený zisk na BULL spreadu +193 USD.

Graf ceny kakaa na březen 2019

zdroj:TWS

     Střednědobá cena kakaa s dodáním v březnu 2019 je poměrně na rozumné úrovni. Koriguje po pěkném růstu. Dlouhodobě je cena v růstové trendu a kakaa je na trhu relativně méně, než v minulosti. Zhruba o 5% dle mých poslednách informací. To by logicky nemělo cenu pustit na předešlé dno, ale trh je trh, stát s může ledacos. Za posledních 5 let je nejnižší cena 1805 z 2.května 2017.  Můj průměr na vypsaný strike je 2113 bodů. To je 308 bodů x 10 USD za bod. 3080 USD x 4 PUT výpisy je riziko 12.320 USD. Proti tomu mám nyní inkasováno 3.535 USD. Modelované riziko tedy činí 8.785 USD. Mám připraveno 20.000 USD a případně mohu alokaci navýšit. Ale i 20.000 USD mi dovolí držet tyto čtyři výpisy na cenu 1.525 bodů. Teoreticky 40.000 USD na 1.025 a 60.000 USD na 525 bodů. Nicméně počítám s určitou pravděpodobností. Podíváme se na NET pozice Large Traders, tedy velkých spekulantů.

NET pozice Large Traders

zdroj:spreadcharts.com

    Na grafu vidíme zelené pole, které je již v negativním teritoriu. Prostor na další pokles čistých pozic ještě existuje, ale poslední data značí, že se zatím zastavil. Může se jednat o počátek otočení nebo nadechnutí k další cestě na jih. Uvidíme. Případný opětovný pokles nebudu zřejmě řešit rolováním, ale nechám se přiřadit a na otočení si počkám.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.