KOMODITNÍ SPREADY: Je zlato ještě stále jistota?

Zdravím Vás opět po týdnu v pohnuté době. Čeká nás hodně omezení v osobním životě, ale i v obchodování. Respektive začátečníci by nyní na trzích raději neměli být. Zkušení obchodníci se zařídili podle svých zvyklostí a preferencí. Každý máme v osobním životě i v tom obchodním jiné. Je to tak dobře.

Indexy na kolenou

Slyšíme to všude kolem sebe. COVID 19 nám nakazil akciové trhy a jejich indexy. Index S&P 500 se potácí v tuto chvíli okolo 2.500 bodů po poklesu o 8,5 % a širší RUSSELL 2000 dokonce o 9,95% ( době kdy píšu tento článek ). Jsou to pohyby málo vídané. Již jsem to zažil v roce 2000 a 2008. Ale to pořád tak nějak nezvyk. Tedy nyní mne to na akciovém trhu nechává již relativně klidným. Je to ze dvou důvodů. Ten první je ten, že mám „zábavu“ na komoditách a ten druhý je vědomí, že svět nezanikne a já si něco dokoupím za lepší cenu.

Zajištění zlatem

Zlato je nebo alespoň bývalo, ostrovem klidu a pohody v dobách zlých a volatilních. V těchto dobách hraje prim psychologie a emoce. Všelijakým reportům a indikátorům se na zoubky moc nehledí a hledají se negativní korelace. tedy alespoň tomu tak bývalo a já jsem stará škola. Když tedy komodity a akciová indexy drtí COVID-19 a panické výprodeje, pojal jsem „podezření“, že zlato bude vhodné zajištění. Jak ostatně vždy bývalo.

Škola života – časy se mění

TWS

Na grafu vpravo vidíte ten krásný pád z dnešního dne ( 12.3. ). Zlato tři dne korigovalo a sestoupilo z maxim. Kolem deváté hodiny indikovalo otočení a růst. Souběžně s tím trpěly indexy, ropa a další komodity. Rozhodl jsem se tedy pro nákup zlata a jištění CALL výpisem nad cenou nákupu. Covered CALL tedy nákup GCJ20 ( dubnový kontrakt ) za 1.643 a zároveň výpis CALL opce na strike 1.690 za hezkých 19,9 bodu, to je 1.990 USD.

Jak to celé dopadlo je zřejmé. Dostal jsem nařezáno !

zamyšlení

Takže přátelé, ne vždy věci fungují tak, jak si člověk představuje nebo je zvyklý. Takový svět je. Proto je důležité umět i vypnout a zamyslet se i nad jinými věcmi, než je trading a peníze.

Ahoj Roman, ať se daří a mějte se fajn v této těžší době

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
  1. Peter napsal:

    Pamatuji 2000, 2007-08, tentokrát je to jiné. Byl jsem taky od počátku letošního roku long call GLD na opcích – dlouhodobě – Exp. 01/21, 01/22. Po prvních nedávných výplaších se na amerických servrech objevily analýzy dění ve zlatě – a rušil jsem bleskově pozice – mínus 45 USD.
    Investoři jsou nuceni opouštět pozice na GLD, vybírat zisky, aby pokrývali margin cally z pozic v trhu. Spousty amíků, poválečných baby-boomers, dlouholetých buy-dip investorů, pláčou, že nebudou mít svý vysněný důchody a jejich kámoši v panice a hrůze prchají ze zlatých starých dobrých pozic taky…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.