KOMODITNÍ SPREADY: Jak na tom je bavlna

Zdravím přátelé. Dnes se podíváme na bavlnu. Zda je příležitost na obchod nebo je třeba si sedět na rukou, v případě této komodity.

Sezonalita a kurz spreadu CTH20-CTZ19

seasonalgo.com

Na obrázku výše vidíme černě kurz bear spreadu CTH20-CTZ19 na bavlně. Sezonalita je naznačena opět červenou a modrou křivkou ( 5 a 15 let ). Do grafu jsem fialově naznačil klesající trendovou přímku, která byla proražena ve směru sezonality. Tedy technicky bychom měli signál k nákupu. Podíváme se tedy na další indicie.

Co nám říka COT report

spreadcharts.com

Commercials nyní významně nakupují, tedy to nám indikuje z jejich pohledu levnou komoditu. To je tedy proti sezonalitě. Spread je blízko trhu a pracuje s front kontraktem, je tedy hodně citlivý na pohyb ceny komodity.

COT Large Traders

spreadcharts.com

Zde vidíme logicky opak pozic komerčních subjektů. Velcí spekulanti stlačili cenu prodeji nízko, tedy existuje značná pravděpodobnost zavírání short pozic a tedy otočení trendu v pozicích z short na long. To hovoří proti vstupu do BEAR spreadu.

Byla by nějaká divergence?

spreadcharts.com

Fialová křivka znázorňuje cenu bavlny. Tedy kontraktu CTZ19 – s dodáním v prosineci 2019. Červeně znázorněn je průběh ceny spreadu v nastavení BULL. Měříme sílu poptávky. Na grafu nevidíme přímo divergenci, ale od začátku července ( JUL 2019 ), vidíme stoupající trend ceny spreadu proti snagnaci nebo lehkému poklese ceny bavlny. V poslední době již mírný růst. To nám indikuje poměrně slušnou poptávku, které může přejít narůst.

Závěr

Pro nákup spreadu hovoří sezonalita a technický signál v podobě proražení TL. Proti je COT report a síla komodity vyjadřující spíše silnější poptávku. Tato rozporuplné indicie, které bohužel v poslední době naznačuje více komodit, mne od obchodu odrazují. Pokud budu obchod na bavlně realizovat, tak spíše než spreadovým obchodem, budu realizovat PUT výpis a tedy 3V. Nyní se nacházíme ve složitém období, kdy realizovat klidější obchod téměř nemožné. Právě v takových dobách se oděluje „zrno do plev“. Tato období prověří psychologii a trpělivost obchodníků. Pro nováčky je to ovšem období kdy mohou nabrat zkušenosti k nezaplacení. Toto musíte na trzích zažít, to Vás nikdo nemůže naučit. Držím palce všem a zejména těm, kteří to „nezabalí“.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.