KOMODITNÍ SPREADY: Historie se opakuje, ale Tohle bude poprvé!

     Zdravím vás obchodníci. Dnes se budeme motat v kruzích. Nebojte nebude to „kruh důvěry“ z jednoho filmu. Jedná se o příjemnější kruh. Lépe řečeno opakování dějů, nebo-li sezonalitu.

     Je to jedna z věcí, ale zdaleka není jediná, kterou pro vybírání obchodů používám. Nedávno jsme se s Vaškem Pechem vrátili z New Yorku. Tam jsem zavíral několik svých spreadových pozic.

Co jsem zavřel v New Yorku

Z 18.1.2018

zdroj: TWS obchodní platforma IB

    Dalo to 7.785 USD, ale chci mluvit o něčem jiném.  Označil jsem „červenou tečkou“ komoditní spread, který jsem obchodoval také před rokem ADH17  – CDH17 ( značení se liší v TWS a SeasonAlgo, ale jde o tentýž spread ).

Co jsem zavřel před rokem – leden 2017

zdroj: www.finakademie.cz  ( fórum obchodníků )

     Co tím chci říci. Nejde ani tak o ten hezký zisk, který byl v té době 5.885 USD ( 3 spredy ), ale o to, že se jisté děje opakují. V životě i v obchodování. Můžete pak sledovat Vaše oblíbené favority.

     Pak je to jen o tom, zda Vám nabídnou tu šanci, vydělat si zase nějaký ten „zlaťák„. Jistě, neplatí to vždy, ale pravděpodobnost je s Vámi.

Graf  spreadu AUD březen2017 – CAD březen2017

Zdroj: seasonalgo.com

     Takže obchodní praxí se časem dostanete do situací, které jste již při Vašem obchodování zažili. Již víte co můžete očekávat. Ano není to vždy stejné. Myslím tím, že to je většinou podobné. Pokud se něco vyvíjí úplně jinak, raději do toho nestrkám nos. Navíc máme i další „filtry“ na analýzu dané situace.

      Koneckonců obchodujeme pravděpodobnost. Děje se však často opakují a toho využívám.

Co bude poprvé?

V pondělí začíná novinka: Rozhodl jsem se, že pro vás udělám základní kurz o komoditních spreadech. Kurz je zdarma. Každý den vám pošlu mailem jednu lekci – celkem jich mám připravených 10.

Tohle je poprvé. Proč to dělám? Chodí mi hodně dotazů, mailem i na FB. Na můj styl obchodování komoditních spreadů se ptají jak začátečníci, tak i zkušenější obchodníci. Tak jsem si řekl, že v pondělí do toho šlápneme 🙂

Podívejte se na program a přihlašte zdarma se zde.

Škola obchodníka – komoditní spready

     SEZONALITA – jsou to opakující se děje ve stejných časových obdobích. U komodit a komoditních spreadů se jedná o cenové tendence, ze kterých můžeme těžit. Mohou zvýšit naši úspěšnost při obchodování.

Ahoj Roman, ať se daří

     Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.