KOMODITNÍ SPREADY: Energie nadělovaly, byla to jízda

Krásný den přeji. Po tvrdém březnovém výplachu se ceny energií stabilizovaly a částečně korigovaly své ztráty. Využil jsem to na sice riskantnější, ale poměrně výdělečné bull spready.

HOM20-HON20

seasonalgo.com

Jedná se o spread, který mne již jednou „vypekl“, ale někdy je dobré se nevzdávat, extrémní pohyby jsou rizikové, mohou však dobře „nadělovat“.

Kontinuální graf spreadu

seasonalgo.com

Kontinuální graf indikoval opravdu silný extrém, který díky coronaviru v březnu a dubnu opravdu významně zatlačil cenu na jih. Riziko spreadu spočívá nejen v extrémním pohybu, ale i v relativně krátké době zbývajícího života. Pro malé účty to obchod opravdu není. SL musí být velký.

Tabulka obchodů

seasonalgo.com

K obchodu jsem se rozhodl 27.4. a začal jsem nakupovat na ceně -0,0639 a kupoval další poklesy. Ten den jsem koupil postupně pět spreadů a poslední na ceně -0,0700. Následující den spread dále klesal a umožnil mi koupit za -0,0743, což bylo prakticky dno. Den ukončil spread na ceně -0,0637. Při cestě spreadu nahoru jsem ale ihned začal snižovat rizikovybírat drobné profity. Tedy hned 28.4. jsem prodal za -0,0623, tedy 20 ticků bylo +84 USD. Další prodej na ceně -0,0624 už znamenalo +319,20 USD. Další prodeje vidíte v tabulce 29.4. a 30.4. po jednom spreadu. Pak až 5.5. a jeden stále držím. Tedy zavřený zisk od 27.4. je +2.793 USD a k tomu otevřený zisk k 7.5. je +983 USD. Celkem zatím +3.776 USD.

Poslední zavřený spread z 5.5.2020

TWS

Zde je z TWS zatím poslední vybraný zisk. Je tam i jeden profit na bull spreadu zemní plyn. Jednalo se o velice podobný obchod, ale celkově menší.

Základem těchto obchodů byl extrém proti sezonalitě a schopnost financovat větší objem spreadů v čase.

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.