KOMODITNÍ SPREADY: Bear spready na ropě

     Zdravím kolegové a kolegyně. Dumal jsem, o čem dnes podumat. Nakonec jsem zvolil ropu. Prorazila stoupající TL a otevřela se cesta k poklesu. Držím spready a zřejmě nejsem sám. Tedy se podíváme na aktuální situaci.

Graf ceny ropy ( CLZ18 )

zdroj:TWS

     V pravo nahoře vidíte aktuální situaci. Cena ropy prorazila stoupající TL a zároveň 100-denní jednoduchý průměr. Na Twitteru a FB jsem nahlásil výpis CALL PUT opce CCZ18 68,5 za 2.170 USD. Spekuloval jsem na tento průraz. To tedy zatím klaplo. Ropa by se teoreticky mohla podívat k 60 USD / barel. Co tedy se spready?

Term structure CL

zdroj:spreadcharts.com

Zde vidíme aktuální strukturu trhu. Modrá křivka je stále strmější proti minulosti ( červená a zelená křivka ). Nicméně začíná se přibližovat normálu. Nějaké dolary ještě zřejmě můžeme očekávat. Ještě se podíváme na COT a pozice Large Traders. Zítra budou nové, ale může te se pak podívat rozdíl těchto pozic.

Graf NET pozice velkých spekulantů ( LT )

zdroj:spreadcharts.com

    Takže spekulanti jsou pořád dost v long pozicích a ty klesají. Tedy se prodává a to je pozitivní pro bear spredy i pro CALL výpis.

    Pro další pokles ceny ropy by byla pozitivní korekce na akciových trzích. Opačně působí otazníky ohledně sankcí na Irán.

Osobně tedy spíše vidím pokles cen, ale křišťálovou kouli nemám. Bear spredy držím dále. Dokonce jsme s Vaškem Pechem navštívili jedno svaté místo a jak vidíte, trochu jsme se přimlouvali za úspěch našich i vašich obchodů.

Byl to pěkný výlet za šikovnou kolegyní Janou. Té děkujeme za milé přijetí, nakrmení a napojení. Manželovi za trpělivost s našimi „maličkostmi“. Jedinou skvrnkou na našem výletě byl fakt, že Vašek zapomněl v autě brýle. To je jak známo závažný traderský problém. Tedy jsem se dnes ( čtvrtek ) vydal na kole na záchrannou misi a doručil Vašíkovi jeho „oči“. Bylo to lopotných 121 km a proto nyní při psaní trochu poposedávám, neboť jsem si otlačil „zadní tvář“. No nic. Přežil jsem a článek taky dokončil. Dnes nebude s usínáním problém.

Ahoj Roman, ať se daří

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů