KOMODITNÍ SPREADY: Bear spread sojový šrot

    Ahoj, zdravím ze Španělska. Jsem sice v EU, ale WIFI je tu tragická. Jedu to tedy přes telefon a to je jinej „fofr“.  Dnes se podíváme na obchod, který jsem otevíral 6.3. Je to BEAR spread na sójový šrot ZMV18-ZMU18 ( tedy říjen – září ).

    V době otevření byl sójový šrot po výrazném růstu. Tedy minimálně korekce byla velice pravděpodobná. Na dalším grafu vidíme pozice Large traders – jsou ve výrazném překoupeném extrému.

GRAF Large traders – vstup

Zdroj:spreadcharts.com

    Vidíme k 6.3. výrazný extrém na 115.500 kontraktech. Cena sójového šrotu se zároveň výrazně přiblížila maximu na 412. Tedy se dívám na histogram contanga, jestli je prostor pro zisk na bear spreadu. Po tak silném růstu to bývá velice pravděpodobné.

GRAF – histogram ZMV18 – ZMU18 k 6.3.

zdroj:spreadcharts.com

     Takže na histogramu je vidět prostor na pravé straně. Jsme v negativním contangu ( backwordation ), je tedy dostatek prostoru pro růst contanga. Nyní se podíváme na graf ceny spreadu a sezonalitu.

GRAF – Sezonalita a cena spreadu ZMV18-ZMU18

zdroj:seasonalgo.com

    Zde vidíte graf spreadu a sezonalitu. Červená a modrá křivka je sezonalita ( pět a patnáct let ), černě je cena speadu. Neboť Large trades a histogram naznačují prostor pro obchod a sezonalita, zejména na pětiletém průměru, je také v souladu s myšlenkou obchodu, čekám na technický signál od spreadu. A ten mne pouští do obchodu 6.3. za cenu -6.

     Vodorovné čáry značí hladiny – modrá VSTUP za -6, spodní červená SL -7,7 ( při vstupu ), žlutá posun SL2 na -7, a červená SL3 na -5,2 ( aktuální SL ), zelená PT na -1 je optimální cílová cena.

GRAF aktuální histogram 15.3.

zdroj:spreadcharts.com

     Aktuální situace stále dává prostor pro růst spreadu. SL je posunutý nad BE ( bod zvratu do ztráty ). Tedy v obchodě zůstávám.  Otevřený zisk je zatím na 10 spreadech 2.340 USD

Ahoj Roman, ať se daří

Něco o mně, o mojí cestě ke komoditnímu byznysuo postupech které používám, ke stažení zde:

 

 

 

 

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.