KOMODITNÍ SPREADY: Jak jsme vydělali na „masíčku“ LEM20-LEQ20

41.179 Kč za týden pro můj účet

Společně s komoditním kolegou Vaškem Pechem vydáváme KSET – komoditní a spreadové edukativní tipy. Je to pohled na naše obchody v téměř reálném čase. V dnešním článku se podíváme, jak to probíhá a jak se lze učit burzovnímu řemeslu.

Začíná to e-mailem

Všem kolegům, kteří jsou v KSET přihlášeni, posíláme s Vaškem mailem vstupy, výstupy i změny v pozicích.

Mrkněte na tento finální mail a čtěte jej „zdola nahorů“:

Průběh obchodu

Graf sezonality

Sezonalita, jak víte od Vaška anebo ode mne, hraje v našich obchodech roli potvrzení rutiny. Jsou obchodníci, kteří dle sezonality vstupují, my sezonalitu používáme jako potvrzující indikátor:

seasonalgo.com

Vstup jsme začali vyhlížet už 4.5.2020, tedy spíš jsme vyhlíželi nastavení vstupu na požadovanou cenu.
Nastavení vstupu v platformě TWS (používáme jako brokera IB a ten má TWS) je možno nastavit jako denní, které platí jen jeden den, nebo jako GTC, které platí dokud jej nezrušíte.

Technicka analýza LEM20-LEQ20

seasonalgo.com

Na grafu výše vidíte průměry sezonality 15 let – modrá křivka a 5 let červený křivka. Pro vstup jsem chtěl TA signál. Nejraději mám kombinaci patternu 123 a proražení SR úrovně nebo trendové přímky.

Uspokojivý signál je naznačen zelenou šipkou. Byl vytvořen cenou spreadu, znázorněn je černou křivkou.
Zároveň byl nastaven mentální Stop Loss na naznačené červené vodorovné čáře pod nejnižším LOW, které letos spread vytvořil. PT – profit trget byl nastaven konzervativně na hodnotu -1,850, kterou jak vidíte bez problémů dosáhl za táden 15.5.2020.
Následně rostl po +1 bod, což bylo dalších cca 800 USD na jeden spread. Osobně jsem byl spokojen a někteří kolegové „kasírovali“ trochu tučnější profit.

Report z TWS 15.5.2020

TWS report z 15.5.2020

Zisk 41.179 Kč, report mám pak rovnou v Kč, protože mám nastavenou měnu na účtu do Kč. Množství USD držím je nezbytně nutné, aby byl pokryt margin otevřených obchodů a nebylo třeba platit úrok. Zbytek zisků měním z USD na Kč po 10.000 až 15.000 USD.

Ahoj Roman, ať se daří

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Přidat komentář

Tagy: bear spreadyCOT nastaveníkomoditní spreadystruktura trhuvýpis PUT opce

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.