KOMODITNÍ SPREADY: Sójové bear spready v zisku

Přeji krásný letní den. Divočiny na zrninách jsou snad z velké části na za námi. Tedy alespoň trh se tak začíná tvářit.

Držím slušnou pozici 13 ks spreadů

www.seasonalgo.com

Nyní je to 13 ks bear spreadů ZSH22-ZSF22. Tedy koupený březen a prodaný leden 2022. Realizoval jsem již zisk na 9 kusech. Nakonec swingové pohyby spreadu jsou na grafu ceny hezky vidět. Je to černá křivka. I přes růst ceny soji, je tendence růstu bear spreadu zřejmá. A nyní se nacházíme před sezonně podstatně lepším historickým obdobím.

Cena ZSX21 a technika

www.barchart.com

Front kontrakt, tedy největší objemy obchodu jsou na ZSX21 – listopadovém dodání. To je již nová sklizeň. Vidíme tedy posledních 6 měsíců růstu se silnou korekcí. Naznačil jsem 2x trend line, které vytváří trojúhelník. Cena se může vydat jak nahoru , tak dolu. Dvě červené šipky dolů jsem naznačil proto, že předpokládám spíše pokles, ale jistotu nikdo nemá.

Continuální graf spreadu ZSH22-ZSF22

seasonalgo.com

Výše vidíte continuální graf spreadu za posledních 10 let. V roce 2012 je dno pod cenou -120 bodů. Uff. To je hodně. Běžnější extrémy se pohybují okolo hranice -40 bodů. I letos se s touto hranicí cena „tykala“. Návraty od ní byly z mé strany využívány pro vstupy. Část spreadů jsem pak následně prodával a vytvořil si tak polštář. Celkově tedy nyní tento spread vynáší 13.287 USD celkem, tedy Open profit a Closed profit. Přikládám níže podrobnou tabulku obchodů.

Tabulka obchodů

seasonalgo.com

Jak šel čas a jak jsme sbírali zisky

Tento náhled na platformu zkušenější kolegové důvěrně znají:

TWS

Vzhledem k vývoji ceny soji a bear spreadu se zdá, že tlak na trhu se sojou pomalu slábne. Proto spread dále držím a nepředpokládám další významný růst ceny soji.

Prvních osm kontraktů jsme zavírali 30.8. se ziskem +12.144 dolarů, což je přes čtvrt milionu korun:

Popis není dostupný.

Druhá část pozice, čili další 3 kontrakty, jsme zavírali 1.9. se ziskem 4.791 USD, což je dalších 103.000 korun:

Popis není dostupný.

Celkem jsme tedy shrábli na sojových spreadech zatím přes 350.000 korun. A dál držíme poslední dva kontrakty. Tyto postupy si budeme krok za krokem ukazovat v bezplatném spreadovém kurzu, který startuje 4.10. první lekcí. Registraci zdarma máte zde.

Ahoj Roman, ať se daří

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.