KOMODITNÍ SPREADY: Bear spread na kukuřici, zisk +128.714 Kč

Zdravím přátelé.
Před časem jsem ukazoval obchod, na kterém jsem uzavíral příjemný zisk +128.714 Kč.
Ano, byl to spread ZCH22-ZCU21. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.

Pokud to, co budete nyní číst, je pro vás „španělská vesnice“, pak to od pondělí vysvětlíme zde.

Šlo tedy o koupený březnový kontrakt 2022 a prodaný kontrakt na září 2021. Cílovou cenu jsem si stanovil na 14 3/4 bodu, ale vzhledem k tomu, že se se blížila expirace zářiového kontraktu, byl jsem připravený spread zavřít i o něco dříve.

Otevření obchodu 25.5.2021

seasonalgo.com

Obchod jsem otevřel 25.května, což je naznačeno modrou šipkou. Obchod tedy probíhal již třetí měsíc. Po posouzení aktuální volatility jsem si stanovil SL 9 bodů pod vstupem s tím, že pokud by spread dosáhl nového maxima ceny, posunu SL o dalších 9 bodů pod závěrečnou cenu.
Jak je vidět na černé čáře, po vstupu do obchodu došlo ještě ke krátkému poklesu ale následně se již spread vydal na tu „správnou cestu“ vzůru.

Sezonalita ZCH22_ZCU21

seasonalgo.com

Na tomto grafu je vidět cena spreadu – černě, pětiletá sezonalita spreadu je znázorněna červenou čarou a modrou čarou je znázorněna sezonalita patnáctiletá.
Svislá zelená čára značí počátek období dobré sezonality. Po silném růstu ceny kukuřice nastalo období stabilizace cen a snížení tlaku na Strukturu trhu. Tím posílilo contango a umožnilo růst bear spreadů.

Funadamenty

Fundementílní vlivy byly v prvním pololetí 2021 vhodné pro růst ceny kukuřice. Silná poptávka v Číně po doplnění chovů prasat nyní již ochabla a tlak na trh polevil.
V KSETu jsem o tom také několikrát hovořil.

Obchod uzavřen ziskem +5.959 USD

TWS

Rozhodl jsem se nakonec obchod uzavřít na mírně nižší ceně: 13,50 budu a výsledný zisk +5.959 USD, což je v přepočtu zisk +128.714 Kč

Mám radost, že hodně kolegů, bývalých absolventů mých kurzů, princip tohoto obchodování ovládá a umí si peníze z trhu sebrat společně se mnou. Vše je jen o trpělivosti a tréninku..

A protože opakování je matka moudrosti, dávám opět k dispozici na krátký čas ZDARMA mých 10 lekcí spreadového obchodování.
Uvidíte základy, principy, postupy. Je to základní online výukový kurz, kde vysvětluji co a jak v spreadech funguje a co rád používám.

Startujeme už od pondělí 4.10.,registrujte se včas – link a přihlášku máte zde.

Ať se daří a na viděnou v pondělí ve free kurzu!

Roman

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.