Opce: Jedenácté přikázání (když přijdou ztráty)

Co dělat, když se přijdou ztráty

Zkušení burzovní matadoři vědí, jak zní želené pravidlo tradingu: „Zisky a ztráty patří k obchodování“. Jenže ne všichni burzovní obchodníci se podle toho umí v reálu zachovat. Když přicházejí zisky, roste euforie, přidávají se pozice a zapomíná se na moneymanagement. Jenže … pak přijdou ztráty.

Když přijdou ztráty, zkušení matadoři vědí svoje. Ztráty k tradingu patří. Nováčci si okusují nehty a potí se jim dlaně, zatímco staří mazáci v klidu akceptují fakt, že po sérii vítězných obchodů přijde i pár obchodů ztrátových. Tak to prostě na burze chodí. Neexistuje zázračný systém, který by naděloval pouze zisky – to je pouze sen laiků.

Ztráty v praxi

Nebudeme teoretizovat a podíváme se na tuto situaci v praxi. Trhy jdou nyní strmě vzhůru, bez korekce. To neprospívá opčním strategiím, které staví na pomalém pohybu trhů. V případě Edukativních opčních tipů II. proto nyní rolujeme před trhem – a tím pádem odevzdáváme část zisků. Podívejte se do mailu, včera jsem posílal Čtení trhu pro EOT II., kde máte vše podrobně vysvětleno.

Budu citovat část textu z Čtení trhu, které jsem vám poslal:

„Ok trh mi tentokrát nenabízí snadný profit. Russell nevypadá vyčerpaně. Neustále do něj proudí peníze. Potvrdil se Black Friday long pattern. Jak dopadne? Netuším. Taková svíce a neustále zelené candle 15 dní po sobě na trhu RUT nebyla za 10 let, musím se podívat, kdy vůbec něco takového bylo.

(doplněno: je to druhý nejdelší rally zelených svící bez korekce vůbec v historii. První a ještě delší byl kolem roku 1991)

Tedy jsem udělal vše správně dle pravděpodobnosti, trh si vybral tu méně pravděpodobnou možnost a jede v nestandartním režimu. Ok. Jedu v alokaci, která mi nevadí, a mám zisk z předcházejících měsíců, která mě kryje.

Proto, když začínám jedu v menších alokacích, než si vytvořím polštář ze zisku a pak postupně přidávám. Nic mi neunikne. Pokud je systém stabilní a vydělává roky, nějaký měsíc případné ztráty mi nevadí. Uvažuji v letech a ne jestli jsem v trzích hned, anebo ne. Rychlé zisky a přepálená alokace není nic pro mě. Tady už jsem byl, když jsem začínal na burze a prožil si peklo..Nene už ne“

Čili odevzdávám část zisku. Dál v Čtení trhu (viz mail) máte moje výpočty a grafy, kde v trhu vidím místa na úpravy pozice atd. Ukázal jsem vám, jak opční pozice Butterfly, které v EOT II. obchodujeme, upravuji + proč je upravuji.

20161127-sved-cteni-trhu-edukativni-opcni-tipy-butterfly

Opční strategie Butterfly, ukázka z Čtení trhu v rámci Edukativních opčních tipů

Tohle je nejlepší škola: vidíte, jak jednám v situaci, kdy trhy jdou proti nám. Zachováváme klid a rozvahu, rolujeme a upravujeme opční pozice. V klidu, no stress…

Jedenácté přikázání

Nováčci, když trh nadělí sérii ztrátových obchodů, zmatkují. Místo klidu a rozvahy panikaří. Místo adekvátních úprav pozic doufají  nebo zoufají. To je důvod, proč 90-95% lidí v tradingu neuspěje – přesně to popsal Martin Kopáček ve svém článku „Obchodování na burze: Proč to nedělá každý?“.

Ten článek si přečtěte, je tam jasně vidět 11 let Martinových zkušeností na burze. Držte se toho, co Martin Kopáček  v článku píše, zachovejte klid a buďte trpěliví.

Dodržujte tzv. Jedenácté přikázání burzovního obchodníka, které trefně shrnul do svou slov Josef Vinklář ve filmu Šílený kankán:

Když přijdou ztrátové obchody, je to normální součást burzovního byznysu. Ziskové obchody zase přijdou, vše je o trpělivosti a o vytrvalosti.

God bless!

Švéd

PS: Chcete se mnou obchodovat opce, vytěžit z Edukativních opčních tipů maximum, a potřebujete základy?

Ok, doporučuji pozorně prostudovat tuto stránku, kde se dostanete „do obrazu“ rychle, bez zbytečné omáčky a teoretizování. Pak vytěžíte z Edukativních opčních tipů maximum.

Chcete umět obchodovat opce, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


 

SLEDUJTE MOJE OPČNÍ OBCHODY:

finakademie opce edukativní opční tipy Švéd

 

Švéd
Švéd
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *