Komodity: Houstone, máme obchod!

Teda to je rychlost. Člověk by si myslel, že si po novém roce na chvilku odpočine, a oni to na tom trhu takhle zhurta vypálí.

Před časem, ne tak dávno, byl to listopad, jsem na svém videokanálu na YouTube hovořil o tom, že se na trhu z cukrem možná rýsuje zajímavá příležitost.

sugar

Jak je vidět z obrázku, byli jsme svědky právě takové smysluplné situace, které na trzích hledám. COT report ukazuje, že commercials, jsou již delší dobu na trhu s cukrem silnými kupci. O tom, že je dobré právě tuto skupinu a její počínání bedlivě sledovat, jsem psal už nesčetněkrát. Víme také, že samotné sledování této skupiny nestačí. Důvod je prostý. Tito kluci a holky, mají hodně velké a hluboké kapsy a na rozdíl od nás je jim celkem jedno, jestli jsou v trhu o nějaký ten týden dříve.

Pro otevření obchodu ale hovořily i další faktory

Můj oblíbený „spolupomocník“ jednička také signalizuje, že by se pokles ceny cukru mohl zastavit. K tomu přispívá i hodnotový indikátor. Ten po dlouhé době ukazuje, byť jen jednou za svých složek, že cukr je díky propadu cen opět levný.

A jsou i další indicie, které radí začít uvažovat o spekulaci na růst cukru. Navíc z technického pohledu doputoval cukr na dlouhodobě významnou hranici opory. Co má tedy trader chtít více?

sugar-daily

Jediné, co mně bránilo v otevření obchodu byla neexistence vstupu. Ceny komodity se ne a ne dostat nad klikatou čáru vyznačenou na denním grafu. To se ale, jak ukazuje další obrázek, změnilo. Cukr ukončil svůj pokles, vydal se vzhůru a zakončil obchodování přesně tam, kde jsem již nemohl obchod neotevřít.

 Počátek roku mně dal plně zapravdu

A potvrdil také to otřepané rčení o trpělivosti a jejím přínosu pro pěstitele růží.

Aktuální otevřený profit na každý kontrakt je 1.400 USD, čili 35.000 korun,  na kontrakt a to vše během tří dnů. Další plán? Na hranici zjevné technické resistence se zbavit části pozice a s posouvaným stoplossem počkat, co zbytek pozice nadělí. Když nenadělí, nevadí. Aktuální SL je již na hranici vstupu. Nic neriskuji. A v úterý směr New York!


Hezký nový rok všem!   

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.