Drž to jednoduché: TNA a lasagne

Martin Kopacek V pátek nám pěkně expirovaly put opce na TNA. Pohodový obchod, o kterém jsem psal v minulém článku. Zadat, jednou denně kontrola na 1 minutku. Nic víc, a peníze jsou v kapse.

Tohle na opcích miluju: může to být velmi jednoduché.

 

Paradoxní je, že hodně lidí si zbytečně obchodování na burze komplikuje.

Zbytečně pitvají nepodstatné detaily, až jim uniká celek. Každý zkušený burzovní obchodník ví, že není třeba znát vše do posledního detailu. Stačí když víme co a jak funguje. Prostě je dobré držet vše tak jednoduché a časově nenáročné, jak jen to jde.

Je to o efektivitě, o času stráveném u počítače. Kolega Zdeněk Zaňka postaví automaty, které fungují a vydělávají peníze. Umí to a přitom na tom nestráví mládí. Jestli tedy potřebuji automat, obracím se na něj. Sám bych to nikdy nedal dohromady.

Kolegyňka Elena zase zkoukne grafy komoditních spreadů a vytipuje vhodné obchody. Zase jde o situace, kdy jí to nezabere příliš času. Když si chci usnadnit práci, zavolám jí o názor…

A tak bych mohl pokračovat. Honza Vašíček, Honza Dvořák – market profile a analýzy firem. Oba jsou efektivní ve svém oboru. S oběma mohu probrat cokoliv je zapotřebí.

 

Proč to píšu?

Příklady kolegů, které jsem uvedl, ukazují na efektivní využití potenciálu. Každý jsme si našli „to svoje“, co na burze obchodujeme. Zdeněk staví automaty, Eli se našla v komoditních spreadech. Honzovi Vašíčkovi pomáhá market profile (a ode mne opce na výsledkovou sezónu), Honza Dvořák se vyzná v akciích…

 

Začátečníci efektivní často nejsou.

Když jsem s tradingem začínal, měl jsem pocit, že musím vše prozkoumat do hloubky. Že musím vědět vše. Takto mne učili ve škole, že je třeba vědět vše. Je to hrozně neefektivní – kolik znalostí ze školy opravdu potřebujete a využijete? Zjistil jsem, že tak 20% vědomostí uplatním v praxi: čtení, psaní, počty…

Pozor, tím vás nevedu k odmítání vzdělání – naopak! Kvalitní vzdělání je nutné. Ale kvalitním vzděláním myslím efektivní – v praxi použitelné – znalosti.

 

Držte to jednoduché – buďte efektivní.

Na začátku dnešního článku jsem psal o obchodu na TNA. Vypsali jsme put opce, a dostali jsme za to dobře zaplaceno. A to bylo vše, nic dalšího jsme s tímto obchodem nedělali. Spousta volného času. Je to efektivní.

Mohl bych samozřejmě vysedávat u počítače a zkoumat, jak tento výpis opcí vylepšit a optimalizovat. Ale proč bych to přátelé dělal? Držíme přece obchody tak jednoduché, jak jen to jde.

 

Je to tak jednoduché, jako si objednat lasagne.

Na závěr zamyšlení: Musíte umět italsky, abyste mohli jíst lasagne? A stejné je to s tradingem:

 

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše 🙂  Manuál zdarma si stáhněte zde:

Martin Kopáček manuál zdarma

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.