„Jak můžeš obchodovat intradenně na zpožděných datech“, ptal se mě před dvěma lety ve Španělsku jeden forexový obchodník. Není to žádná zvláštní věda.
To vše nasadíme do platformy a necháme pracovat čas a trh. Protože v průběhu dne neděláme několik obchodů na jedné komoditě, nemusíme sledovat pohyby minutových grafů.
Při takovém obchodování používáme zejména dva patterny cenového grafu, které se nám skvěle osvědčily.
První z nich využívá měření síly kupců v sestupném trendu a měření síly prodejců v rostoucím trendu. Z takového obchodu většinou vystupujeme v první den, kdy trh otevře a kdy je náš obchod v zisku.
Na konci tohoto obchodu můžeme vidět čtyři dny, v nichž cena kakaa soustavně klesala a závěrečné low bylo nejnižším low za poslední týden. To je přesně situace, kterou na trzích s kolegy vyhledáváme.
Není příliš častá, ale když k ní dojde, máme před sebou s největší pravděpodobností prima obchod: Proti šanci na velký zisk stojí jen velmi malé riziko.
Stoplossy zde bývají v řádu několika málo set dolarů a potenciální zisky u vyšších kontraktů mohou být v tisících dolarů.
K výpočtu stoplossu a bodu vstupu pak postačí jednoduchý výpočet:
Tvorba excelu pro výpočet nám zabere deset minut a práce je odvedená. Pak si najdeme dopoledne (nebo večer po close trhu) 15 minut na omrknutí grafů.
Výsledky za to stojí. Pravděpodobnost není nijak mimořádná, ale zmíněný poměr rizika a zisku vše vynahradí.
Tento obchod to už dávno potvrdil:
Zisk 611 dolarů byl dobrou odměnou za 15 minut pozornosti.
Obchod jsme zavřeli na prvním profitabilním otevření trhu.
Druhý typ vesměs intradenního obchodu spočívá ve vlastnostech trhu pohybovat se od malých rozpětí pře rozpětí delší, které se opět přelévají do rozpětí krátkých. Larry Williams mne pro tyto obchody kdysi vybavil indikátorem „BlastOff!“ který měří právě stlačení rozpětí denních svíček.
Pod cenovým grafem je právě zmíněný indikátor. U poslední svíčky březnového cukru se probojoval pod hranici 0,2 a ukázal, že poslední svíčka je právě tak stlačená, aby mohlo dojít k obratu trhu.
Zároveň W%R ukazuje, na jakou stranu by „výbuch“ mohl nastat. Trh je podle něj přeprodaný a nastavený na růst. Vstup do trhu je ve chvíli, kdy cena překoná high „blastoff“ dne:
Jak je vidíme, blastoff zafungoval perfektně a ceny cukru vyletěly k naší radosti ve velkých rozpětích vzhůru.
Hned první den, co jsem byl s kolegy relaxovat ve Španělsku, se slušně zadařilo. Tyto dva obchody mi prakticky pokryly náklady na celý pobyt a zábavu.
Jak vidíte, není to žádná magie – vše je o pochopení postupu, natrénování a pak o trpělivosti a disciplíně.
Postupy si ukazujeme v našem kurzu zdarma, který máte k dispozici ZDARMA zde.
A nezapomeňte, že vše si budeme ukazovat v neděli 21.3. na online webináři, buďte u toho!
Dobrý den,můžu se zeptat podle čeho vybíráte vždycky ten správný kontraktní měsíc?
To musí zabrat strašně moc času zkontrolovat u každé komodity všechny měsíce.
Děkuji
Dobrý den, obchoduji prakticky vždy ten nejlikvidnější kontrakt. Zpravidla to bývá ten nejbližší.
Vašek
Dobrý den pane Vaclave.
Měl bych doraz ohledně článků “ Komodity: 1.500 dolarů za pár dní “ budete mluvit o tomto postupu v online kurzu komodity complete. Děkuji a přeji krásný večer
Dobrý den, ano oba patterny jsou součástí kompletního kurzu.
Mějte se super
Vašek