KOMODITY: 1.500 dolarů za pár dní

„Jak můžeš obchodovat intradenně na zpožděných datech“, ptal se mě před dvěma lety ve Španělsku jeden forexový obchodník. Není to žádná zvláštní věda.

 • Vím, na jaké ceně chci vstoupit
 • Vím, kdy chci vystoupit
 • Vím, kam umístím stoploss.

To vše nasadím do platformy a nechám pracovat čas a trh. Protože v průběhu dne nedělám několik obchodů na jedné komoditě, nemusím sledovat pohyby minutových grafů.

Dva patterny, které nadělují velké peníze

Při takovém obchodování používám zejména dva patterny cenového grafu, které se mně v minulosti dobře osvědčily.

První z nich využívá měření síly kupců v sestupném a prodejců v rostoucím trendu. Z takového obchodu většinou vystupuji v první den, kdy trh otevře a kdy je můj obchod v zisku.

Na konci grafu můžeme vidět čtyři dny, v nichž cena kakaa soustavně klesala a závěrečně low bylo nejnižším low za poslední týden.  To je přesně situace, kterou na trzích vyhledávám.

Není příliš častá, ale když k ní dojde, máme před sebou s největší pravděpodobností prima obchod: Proti šanci na velký zisk stojí jen velmi malé riziko.

Stoplossy zde bývají v řádu několika málo set dolarů a potenciální zisky u vyšších kontraktů mohou být v tisích dolarů

15 minut + excel = výsledky se dostaví

K výpočtu stoplossu a bodu vstupu pak postačí jednoduchý výpočet:

Tvorba excelu pro výpočet zabere deset minut a práce je odvedená. Pak stačí si najít dopoledne (nebo večer po close trhu) 15 minut na omrknutí grafů.

Výsledky za to stojí. Pravděpodobnost není nijak mimořádná, ale zmíněné risk reward ratio vše vynahradí. Tento obchod to už dávno potvrdil:

Zisk 611 dolarů byl dobrou odměnou za 15 minut pozornosti. Obchod jsem zavřel, jak jsem už uvedl, na prvním profitabilním otevření trhu.

Magický indikátor podle Larryho Williamse: BlastOff!

Druhý typ vesměs intradenního obchodu spočívá ve vlastnostech trhu pohybovat se od malých rozpětí pře rozpětí delší, které se opět přelévají do rozpětí krátkých. Larry Williams mě pro tyto obchody kdysi vybavil indikátorem „BlastOff!“ který měří právě stlačení rozpětí denních svíček.

Pod cenovým grafem je právě zmíněný indikátor. U poslední svíčky březnového cukru se probojoval pod hranici 0,2 a ukázal, že poslední svíčka je právě tak stlačená, aby mohlo dojít k obratu trhu.

Zároveň W%R ukazuje, na jakou stranu by „výbuch“ mohl nastat. Trh je podle něj přeprodaný a nastavený na růst. Vstup do trhu ve chvíli, kdy cena překoná high „blastoff“ dne:

Jak je vidět, blastoff zafungoval perfektně a cenu cukru vyletěly k mé radosti ve velkých rozpětích vzhůru.

Hned první den, co jsem byl relaxovat ve Španělsku, se slušně zadařilo. Tyto dva obchody mi prakticky pokryly náklady na celý pobyt a zábavu.

Jak vidíte, není to žádná magie – vše je o pochopení postupu, natrénování a pak o trpělivostidisciplíně.

Postupy si ukazujeme v našem kurzu zdarma, který máte k dispozici ZDARMA zde.

A nezapomeňte, že vše si budeme ukazovat v neděli 20.9. na online webináři, buďte u toho!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Profilový obrázek Jiří napsal:

  Dobrý den,můžu se zeptat podle čeho vybíráte vždycky ten správný kontraktní měsíc?
  To musí zabrat strašně moc času zkontrolovat u každé komodity všechny měsíce.
  Děkuji

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Dobrý den, obchoduji prakticky vždy ten nejlikvidnější kontrakt. Zpravidla to bývá ten nejbližší.

   Vašek

 2. Profilový obrázek Dawid napsal:

  Dobrý den pane Vaclave.
  Měl bych doraz ohledně článků “ Komodity: 1.500 dolarů za pár dní “ budete mluvit o tomto postupu v online kurzu komodity complete. Děkuji a přeji krásný večer

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.