KOMODITY: 1.500 dolarů za pár dní

„Jak můžeš obchodovat intradenně na zpožděných datech“, ptal se mě loni tady ve Španělsku jeden mimořádně schopný forexový obchodník. Není to zase až tak složité, jak by se mohlo zdát. Vím, na jaké ceně chci vstoupit vím, kdy chci vystoupit a jasný je mně i stoploss, který použiji. To vše nasadím do platformy a zbytek již není v mých rukách. Nedělám v průběhu dne několik obchodů na jedné komoditě a nemusím sledovat pohyby minutových grafů.

Při takovém obchodování používám zejména dva patterny cenového grafu, které se mně v minulosti dobře osvědčily. První z nich využívá měření síly kupců v sestupném a prodejců v rostoucím trendu. Z takového obchodu většinou vystupuji na prvním profitabilním openu.

 

Na konci grafu můžeme vidět čtyři dny, v nichž cena kakaa soustavně klesala a závěrečně low bylo nejnižším low za poslední týden. To je přesně situace, kterou na trzích vyhledávám. Není příliš častá, ale když k ní dojde, máme před sebou s největší pravděpodobností obchod s vynikajícím risk reward ratio. Stoplossy zde bývají v řádu několika málo set dolarů a potenciální zisky u vyšších kontraktů mohou být čtyřmístné.  K výpočtu stoplossu a bodu vstupu pak postačí jednoduchý výpočet.

Tvorba excelu pro výpočet zabere deset minut a práce je odvedená. Pak stačí si najít dopoledne (nebo večer po close trhu) 15 minut na proběhnutí grafů. Výsledky za to stojí. Pravděpodobnost není nijak mimořádná, ale zmíněné risk reward ratio vše vynahradí. Včerejší obchod to potvrdil.

Otevřených 611 dolarů je dobrou odměnou za včerejších 15 minut pozornosti. Obchod budu zavírat dnes, jak jsem už uvedl, na prvním profitabilním openu.

Druhý typ vesměs intradenního obchodu spočívá ve vlastnostech trhu pohybovat se od malých rangí pře range dlouhé, které se opět přelévají do rangí krátkých. Larry Williams mě pro tyto obchody kdysi vybavil indikátorem „BlastOff!“ který měří právě stlačení rangí denních svíček.

Pod cenovým grafem je právě zmíněný indikátor. U poslední svíčky březnového cukru se probojoval pod hranici 0,2 a ukázal, že poslední svíčka je právě tak stlačená, aby mohlo dojít k obratu trhu. Zároveň W%R ukazuje, na jakou stranu by „výbuch“ mohl nastat. Trh je podle něj přeprodaný a nastavený na růst. Vstup do trhu ve chvíli, kdy cena překoná high „blastoff“ dne.

Jak je vidět, blastoff zafungoval perfektně a cenu cukru vyletěly k mé radosti ve velkých rangích vzhůru.

Hned první den na naší španělské dovolené se tedy zadařilo a dva intradenní obchody zaplatily prakticky celý pobyt. To je pochopitelně milé. O konkrétních postupech obchodování těchto dvou patternů jsem hovořil v rámci Komoditních edukativních tipů a také nově v kurzu Obchodujeme komodity COMPLETE.

 

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

 

 

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

 

 

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů