77.000 Kč za měsíc: Když chceš, budeš je mít

Asi nejčastější otázkou, kterou dostávám je, jestli se obchodováním komodit může živit opravdu každý a jestli by to mohl zvládnout i můj tazatel. Zcela upřímná odpověď je taková: „Vydělávat peníze obchodováním komodit je nepochybně možné. Ale jestli to zvládneš i Ty To opravdu nevím.“

Maršálská hůl a trpělivost

Proč si to myslím? Zejména proto, že Toho, kdo mě otázku položil, většinou dostatečně neznám. Mluvím hlavně o motivaci, nastavení mysli, chuti se učit a vytrvat. A mluvím o tom proto, že se zde příběh rychlého a lehkého zbohatnutí většinou nekoná.

Jako kterékoli jiné odvětví lidské činnosti, vyžadují i komodity hodně poctivé práce a trpělivosti. Vím to z vlastní praxe i z toho, co musela na cestě k úspěchu překonat skupina mých kolegů, burzovních obchodníků. Pověstnou maršálskou hůl máš v torně, je na tobě, jestli ji získáš.

Můj start: Bez peněz, bez práce

Můj start neprovázely fanfáry, ani jsem neměl balík peněz. Na začátku své cesty jsem neměl peníze, práci, v níž bych nějaké peníze získal a ani dostatek kvalitního know-how. A víte co? Z dnešního pohledu to bylo dobře. Nic lepšího se mně nemohlo stát. To, že jsem neměl peníze na to, abych mohl začít ve velkém obchodovat, zabránilo tomu, abych hned na počátku mé dráhy nějak fatálně prodělal.

Díky tomu, že jsem neměl práci, jsem měl spousty času se věnovat právě burze a naučit se hodně nových a v budoucnu užitečných věci. Odmítal jsem i pracovní nabídky, které mně chodily. Věděl jsem, kde chci do budoucna vydělávat své peníze a ta představa nebyla spojená s vyplňováním výkazů v nějaké kanceláři.

Celý vesmír se spojí, abys uspěl

Vždy jsem věřil tomu, že když člověk něco opravdu chce, pak mu to bude dáno, ale předtím, než mu bude dáno, bude ho „ten nahoře“ hodně zkoušet a dopřeje mu až poté co se přesvědčí, že si to smrtelník zaslouží. A to zkoušení někdy trvá déle, než by si člověk přál.

I proto jsem mluvil o vytrvalosti a motivaci, které jsou základním předpokladem. Jestli člověk chce být úspěšným burziánem, pak se jím pravděpodobně stane. Pokud se chce učit a pokud vytrvá. Nějakou dobu jsem žil tak, jak mnozí žít nechtějí, abych teď mohl žít tak, jak mnozí nemohou.

77.000 Kč za měsíc

V uplynulých několika málo týdnech jsem nechal zájemce nahlédnout pod pokličku mého obchodování a zároveň ukázal, kolik se dá vydělávat, dnes již bez většího úsilí, z pohodlí své letní šumavské rezidence, na komoditních trzích. Třicet tisíc na pomerančovém koncentrátu, dalších dvaadvacet tisíc na růstu cen zemního plynu, nebo skoro pětadvacet tisíc na vývoji ceny japonského jenu. Vydělávat peníze tedy lze. Stačí k tomu mít chuť se učit, být si vědomý svého cíle a vytrvat. A pak se člověk dostane i k těm penězům, nezávislosti a svobodě.

Start: Obchody, postupy, svoboda

V neděli si uděláme online vysílání, kde ukážu postupy. Uvidíš konkrétní obchody, uvidíš rozbory obchodů. Ukážu ti nástroje, které používám. A také životní styl, který je burzovním obchodníkům vlastní: svobodu, volnost a nezávislost. Jestli získáš totéž? Tak na tuto otázku si odpovíš sám, v neděli 9.9. ve 20:00 hodin.

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů