KOMODITY: Skákat do písku je prima

Johnathan Edwards je člověk mého věku. V životě, ve své disciplíně dokázal nepředstavitelné věci a jeho výkony nejsou, pokud je mi známo, dodnes překonány. Byl nejlepším trojskokanem své doby a jeho světový rekord je stále platný, i když se mu již dnešní mládežníci blíží. Vnitřně byl vždy velice skromným člověkem a v jednom ze svých rozhovorů řekl, že je to trochu divné, ale zároveň příjemné, vydělávat si slušné peníze skákáním do písku. 

 Když je člověk trader, vydělává si peníze pro mnohé z nás stejně podivným způsobem: sedí na místě, které si sám vybere, a kliká myší. Vydělávat slušné peníze sezením a klikáním je také trochu zvláštní, ale zcela jistě příjemné.

 

 

Ale pozor! Nejedná se zcela bezpracný výdělek. Ani ten Johnathan jenom neskákal do písku! K tomu, aby skočil daleko za osmnáct metrů, musel mít svoji práci neskutečně rád, musel pracovat s kvalitními trenéry, využívat jejich know-how a zkušenosti. A musel se také umět vypořádat s dílčími nezdary. Ani tady se příliš nelišíme. Léta praxe a kýble potu, říká tradiční sportovní fráze. Na burze obchoduji už skoro patnáct let a každý rok mě něčím obohatil.

Jsem teď, jako každý rok od začátku května do konce září na své chatě na Šumavě a užívám s tepla a naší krásné přírody. K moři mě to netáhne. Moře je zajímavé až s příchodem chladných dní. Sedím, a když mám čas, tak hledám na trzích příležitosti a pokud je najdu, tak si kliknu.

Minulý týden jsem zde horoval pro long na japonském jenu. Byl jsem na základě údajů o tom, jak obchodují jak velcí hráči na trhu přesvědčený, že by hodnota japonské měny měla v následujícím týdnu růst. Ne, nevyužívám žádné tajné zdroje. Údaje o tom, jak obchodují velké banky japonský jen, jsou veřejně dostupné.  A nejen japonský jen! Veřejně dostupné jsou pro všechny obchodované komodity.

Podívejme se, jak se velcí hráči činili při obchodování s plynem. Situace, kdy se klikatá čára pod grafem dostane nad horní vodorovnou čáru je situace, kdy tito velcí hráči extrémně silně nakupují. Zpravidla je totožná se okamžikem, kdy se pokles cen zastaví, aby se posléze vydal vzhůru. A naopak. Prakticky kdykoli se křivka velkých hráčů dostala ke spodnímu okraji (velcí hráči extrémně prodávali), začaly ceny velice brzy klesat. Není to složité, jen vědět, kde hledat.   

Tak se vyvinula i situace na japonském jenu. „Superpowers“ jen extrémně nakupovali. Nakoupil jsem i já. Po týdnu je jasné, že trh síle velkých insiderů opět neodolal. Vydal se vzhůru a můj otevřený profit je aktuálně na úrovni 1.100 dolarů a jsem jen malinký krůček k dosažení plánovaného targetu a výběru zisku. Za týden klidu na šumavské „skorosamotě“ je to dobrá odměna. Je to opravdu zvláštní práce vydělávat si v přírodě klikáním na myš…

 

 

Je to opravdu zvláštní práce vydělávat si v přírodě klikáním na myš…

 

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

 

 

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

 

 

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

 

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.