KOMODITY: Bude králem Japonec?

Letošní rok je jiný. Nevím, jestli horší, nebo lepší, než jeho předchůdci, ale rozhodně se od nich liší. Přinejmenším v tom, že ty komodity, na které byl v minulých obdobích „spoleh“ letos zlobí a naopak. Ti neposedové z let minulých, na něž jsem už téměř zanevřel, přinášejí pěkné profity. Proto letos více obchoduji dříve obloukem obcházená masa a neobvykle často se svezu ve finančních komoditách. Bondy, nebo měny jsem dříve neobchodoval prakticky vůbec. Nepotřeboval jsem to. Hody, které přinášely cukr, kakao, měď, nebo bavlna byly více než dostatečné.

Proto o víkendu, věnuji dost času zkoumání situace právě na těchto trzích. Výsledkem je to, že jsme v uplynulém roce měli v rámci Komoditních edukativních tipů „na dluhopisech“ pouze ziskové obchody, které velkou měrou přispěly k jejich ročnímu, dvoucifernému zhodnocení.  Tentokrát ale o dluhopisech, kde mám vypsaný opční put bull spread, mluvit nechci. V mém hledáčku zůstaly dvě měny. Japonský jen a australský dolar. Pojďme se blíže podívat na japonskou měnu.      

 

Commercials jsou po nějaké době na jenu opět silnými kupci (horní křivka pod cenovým grafem) a měna země vycházejícího slunce je podle hodnotového indikátoru levná (nejspodnější křivka). Prostřední okno pod grafem pak ukazuje, že velcí obchodníci, tedy převážně hedgové fondy přestali japonský jen prodávat a v posledních týdnech svoje krátké pozice již začínají zavírat. To je příznivá zpráva. Zejména ve chvíli, kdy je možné, že jedinou skupinou na trhu, která tlačí ceny jenu dolů, jsou drobní spekulanti.

Jejich pozice se nacházejí na úrovních, které se v minulosti vyskytovaly vždy ve chvílích, kdy prodejcům došel dech a následoval rychlý cenový růst.

O možném růstu cen „Japonce“ svědčí také předpověď dalšího pohybu jenu, která byla v minulosti co do odhadu směru až překvapivě přesná. V průběhu týdne uvidíme, jestli situace na trhu nabídne zajímavý vstup, který mě vyrušil z mé letní nečinnosti a donutil se věnovat něčemu jinému, než plánování zimní dovolené.

V průběhu týdne jsem opět využil vysoké volatility panující na trhu s vepřovým masem a v souladu ze COT reportem vypsal PUT opce a jako strike cenu jsem vybral „dvaačtyřicítku“ s říjnovou exspirací. Obchod byl opět úspěšný a přinesl mně dalších dvě stě dolarů do sbírky. A dobré je, že vysoká implikovaná volatilita na trhu zůstává i nadále….

 

 

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

 

 

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

 

 

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.