Výsledky? TLT, SPY, IWM a SWKS

Martin Kopacek V úterý jsem dával tip na obchod v TLT, který jsem našel u jednoho amerického kolegy. Obchod se mi  moc líbil, a tak jsem si ho samozřejmě zobchodoval na svém účtu. Důvod? Najít debetní opční obchod,  kde ale de facto neplatíte nic za časovou hodnotu, to se jen tak nevidí.

 

Obchod v TLT začal v úterý

Otevřel jsem debetní call spread v TLT přesně podle návodu, který jsem zde v úterý uvedl: Koupil jsem Call spread +117-120 za 144 dolarů. Býčí směr v TLT se potvrdil, a tady je výsledek z pátečního zavírání tohoto obchodu:

20150724 TLT call spread profit

V pátek jsem debetní call spread na TLT uzavíral za ceny mezi 214 až 222 dolary. Ano, zavíral jsem pozice, měl jsem jich tam trooošku více.

Zisk? Od 66 dolarů po 75 dolarů čistého. Všem, kteří jste se s tímto obchodem svezli, gratuluji.

 

SPY debetní put spread

V úterý jsem také v článku psal, že SPY je u maxim a že si lze zkusit třeba debetní put spread. No, dal jsem si pár debetních put spreadů – a vidíte, co dobrák SPY udělal:

20150724 SPY graf pokles

SPY graf (zdroj: stockcharts.com)

SPY sjel dolů, takže debetní put spread se dostal do parádního profitu. Snímek z mé obchodní platformy jsem si neuložil, takže si zisk musíte spočítat sami 🙂

Poznámka: Vy, kteří jste nyní v Online kurzu, určitě potěším – debetní call a debetní put spread budeme podrobně probírat v úterý. Uvidíte Profit/Loss diagramy těchto obchodů. Je fajn, že tady vidíte praktické využití toho, co si právě v kurzu ukazujeme. Pokud v kurzu nejste, můžete si regnout zájem 🙂

————–

Kde jsem prodělal?

Zavíral jsem se ztrátou IWM kreditní put spread, vypsaná put opce byla -P120 JUL31 a koupená pojistná opce byla +P115 JUL31.

Otevíral jsem tento kreditní put spread za kredit +12 dolarů čistého (jasně, směšný obchod, ale na margin 500 USD) a zavíral za -24. Plus samozřejmě poplatky brokerovi, takže jsem prodělal „krutých“ cca 17 dolarů na pozici 😀

Obchod jsem otevíral za malé volatility. Jakmile se ale trh rozjel proti mne, vystoupil jsem s malou ztrátou.

No ano, ztráty chodí také. Ale snažím se je držet malé 🙂

Vtip je v tom, dělat víc zisků, než ztrát.

—————

Earnings na SWKS podle Honzy

Ve čtvrtek pípla (tedy u mne spíš zakrákala) SMS od kolegy tradera Honzy. Tak bylo jasné, že jde o earnings, čili že budeme probírat opční strategie na výsledkovou sezónu. O co jde, máte „po lopatě“ tady.

Honzova SMSka:

20150726_180305 (1)

SMS s prima tipem. Dobrá práce, Honzo!

Jo, Honzovy SMS mám moc rád. Tak jsem hupnul na graf, projel fundamenty k SWKS …. odpověď Honzovi a moji pozici vidíte ostatně v SMS.

A tady opční obchod na výsledky SWKS vidíte přímo z mojí obchodní platformy:

SWKS earnings

Earnings na SWKS, výpis z platformy.

V pátek po vyhlášení výsledků se opce rozpadly. Takže jsem je ani nevykupoval (škoda poplatků brokerovi) a nechal jsem opce expirovat. Plný zisk v částce 44 dolary čistého na kontrakt je doma.

Honzo opět ti tímto děkuji, děláš (za mne) výbornou práci! Takhle má vypadat komunikace traderů: efektivní a výnosná. Debaty necháme teoretikům 🙂

————–

Byl to prima týden

Zadáno pár obchodů (TLT, SPY, IWM, SWKS) a pak jen občasná kontrola. Ztrátové obchody (kreditní put spread v IWM) jsem stopnul s malou ztrátou. Ostatní obchody jsem zavřel v parádním zisku.

Věřím, že nyní také sčítáte tučné zisky. V úterý jsem vám sem dal několik tipů – viz debetní call spread na TLT, debetní put spread na SPY. Také jsem dal tip na kalendářní spread, ten jediný jsem ale nezobchodoval – škoda, i ten by byl v zisku. Možností bylo dost a je na každém, zda a jak je využijete.

Pokud jste nic nezobchodovali, nevadí – pamatujte, že příležitostí bude řada. Je to jedna z fajn vlastností burzy: víte, že obchody budou vždy. Stačí jen vědět, které vybrat, a pak je zobchodovat.

 

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:

Martin Kopáček manuál zdarma

 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.