Trhy jdou do strany, pozor!

Martin Kopáček opce Tento týden byl fajn: Čína nám přinesla na trh potřebnou korekci i volatilitu. Po zásahu čínské  centrální banky oslabil jüan, trhy spadly a vzhůru vystartovalo zlato a stříbro.  V rámci našeho  online opčního kurzu jsme si právě ukazovali, kde a jak sledujeme fundamenty. Takže čínská  lekce byla velmi vítaná, prakticky jsme si mohli ukázat jak konkrétní fundament hýbe s trhy a  jak jej vnímají informační zdroje, které sledujeme.

 

Takhle jsme si na trhu šli tento týden pro peníze

Mirek píše v mailu:

mirbe 1

Moc fajn obchod, hlavně ten druhý nástup do put spreadu je výborný!

Taky jsem to Mirkovi napsal:

mirbe 2

Martin Kopáček opce

 

Mrkněte na graf TNA:

20150814 TNA korekce

graf TNA (zdroj: stockcharts.com)

 

Modře vidíte trendline (pro studenty opčního kurzu: v pondělí jsme si ukazovali S/R úrovně, tady je vidíte v klesajícím kanálu).

Zeleně jsem zakroužkoval tzv. „ukončenou korekci“. Ukončenou korekci jsem popsal v tomto videu.

A vidíte tam červené čáry, na které směřují černé maxišipky : to je divergence mezi RSI a cenovým grafem.

 

Hlavní pro mne ale byly fundamenty.

Vypsal jsem před devalvací jüanu, kdy z technického hlediska byla ukončená korekce. OK, korekce v pohodě. Ale pak se Číňani rozhodli devalvovat a trhy propadly. Stává se. Takže jsem kouknul na fundamenty. A jak po tomto týdnu už studenti opčního kurzu vědí, fundamenty mi napověděly, že z nečekané devalvace jüanu nemusí být žádný zvláštní problém….

Ještě doplním, že jsem mrknul na VIX (to si probereme v pondělí, těšte se). A jak vidíte v mailu Mirkovi, nechal jsem putky na TNA být…. prostě nemá smysl plašit.

Velkým pomocníkem pro výpisy SPY mi byly informace od Honzy Vašíčka o S/R bodech podle Market profile analýzy. A obdobně jsem to aplikoval na TNA…

—-

Ale pozor, blíží se FOMC.

A také tu mám upozornění od Honzy Dvořáka: Fondy zaměřené na US akcie stáhly ve velkém peníze z trhu. Takže pozor na VIX a obchodujte se (selským) rozumem 🙂

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:

Martin Kopáček manuál zdarma

 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.