Trading: Švédovo zamyšlení do roku 2019

„Úspěch sestává z cesty od nezdaru k nezdaru bez ztráty nadšení.“— Winston Churchill

To je prostoupeno v každém aspektu lidského života. To pronesl člověk, který měl lví podíl na výhru spojenců ve WW2.

Tomáš BaťaSteve Jobs měli jedno společné. Stejný princip, dle kterého se řídili. A stejný princip je i v traderském byznysu.

Pokud začínám s přesvědčení, že je to snadný byznys, tedy stačí pouze zadat BUY / SELL a mám ztrátu jednu, druhou, třetí a pak to vzdám: „Ono to nefunguje“, pak je to stejné, jako bych ušil první, druhý pár bot a ty se hned rozpadly …

… anebo jeden, druhý, třetí Neprodejný personální computer a ten navíc nefungoval.

Tito velikáni nebyli výjimeční v inteligenci. Byli výjimeční v tom, že je první nezdary nedokázali zastavit. Tedy znovu: Byli výjimeční ve víře v úspěch. „Vášeň plodí úspěch“. Vytrvalost! a Nikdy se nevzdali. Neúspěchy je nedokázaly zastavit.

Pokud ano, možná by svět bot a svět computerů vypadal úplně jinak. Hmm

Člověk za svůj život čelí mnoha výzvám/ životním situacím/ problémům. Utéci a problémy neřešit, nebo se postavit čelem a jen tak se lehce nevzdat. Pokud použiji alegorii: Pak každý člověk má v sobě dva vlky. Jednoho statečného a jednoho zbabělého. Přežije pouze ten, kterého člověk živí nejvíc.

Trading není lehký byznys v technice, nebo pochopení principu, jak fungují strategie a moneymanagment. Je těžký v tom, po ztrátách znovu obchodovat a hledat chyby u sebe a z těch se poučit.

V principu je jedno, jestli obchodujete opce, nebo komodity, nebo forex, nebo měny… Ale jedno mají společné: Vytrvalost… Selský rozum… A hlavně: Stejné principy, jaké fungují v úspěšných projektech v každé oblasti života…Vášeň !!!

Ať se daří v novém roce 2019 a přeju Vám mnoho trpělivosti a vytrvalosti

God blessing you and your family

Švéd

Twitter: @opcni_tipy

Edukativní opční tipy naleznete zde

David Ševčík (Švéd)
David Ševčík (Švéd)
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů