Tohle jsem nečekal, chci vám moc poděkovat!

MartinKopacekDnes to nebude o tradingu. Nebude to o tom, co zrovna obchodujeme, proč a jak. Dnes to bude taková „srdcovka“.

Dnes vám chci poděkovat za všechny důkazy, že online kurz o obchodování opcí měl smysl. Chci vám poděkovat za reakce, které mi posíláte mailem, které píšete do diskuzního fóra i které dorazily po skype. A za úžasná osobní setkání z pátečního Investora.

Trading je o vytrvalosti, což píšu stále dokola.

V rámci kurzu proto někteří postupně odpadli, tak jak látka v kurzu přibývala. Velká část se ovšem propracovala do finále, kde přestává moje role lektora a začíná role kolegy a mentora. Na to jsem se moc těšil, až s vámi – kteří jste vytrvali a došli do cíle online kurzu – budu moci probírat vaše obchody.

Děkuji za možnost sledovat váš pokrok. Děkuji za to, že jsem mohl vidět, jak se z naprostých nováčků v průběhu dvou měsíců stali lidé, kteří vědí o burze a tradingu víc, než 95% ostatních lidí. Vidím, že vyrostla nová generace burzovních obchodníků, kteří nyní vypilují styl a začnou samostatně obchodovat. Jsou to lidé, kteří se už nikdy nebudou muset obávat o příjem nebo o práci – to, co mají nyní v hlavě, s nimi totiž půjde kamkoliv po světě. Lidé samostatní, kteří překonali nebo překonávají zaměstnaneckou mentalitu „co mám dělat poví šéf“.

Velmi děkuji za neobyčejný zážitek, který jste mi vašim vývojem připravili. Vidím v tom jasné potvrzení, že trading se dá naučit. Vidím, že záměr našeho týmu – předat vám to nejlepší – funguje. Vidím, že vytrvalí účastníci kurzu už pracují na svých obchodních plánech, už si připravují první obchody. Vidím, že máte skvěle nakročeno. Jsem nadšený a děkuji vám za tento zážitek.

Úžasně inspirativní pro mne byla osobní setkání s některými z vás v pátek, na Investoru.

Pro mne jsou tyto výstavy a veletrhy většinou rutinní záležitost – odprezentuji si svoje a pak si povídáme s kolegy.

Letošní investor byl naprosto jiný – a to právě díky vám, absolventům kurzu:

– Setkal jsem se s člověkem, který prošel vysokým pracovním vytížením. Vypili jsme kafe, potykali si a já musel vystartovat na debatní akci. Stálo mu za to přijít, i když věděl, že si popovídáme jen pár minut.

– Přišel za mnou účastník kurzu, který se právě vracel z noční šichty. Místo aby se šel vyspat, šel si se mnou povídat na pár minut o tradingu.

– Manažer velkého fondu přišel, aby se mnou probral další spolupráci.

– Mamka od dětí přišla na přednášku, jen aby mi poděkovala za proběhlý kurz. Pak vyrazila za dětmi.

– S dalším člověkem jsem probral svoje tradingové začátky a znovu se mi tak vybavily těžkosti a nástrahy, kterými jsem musel projít.

– Kolega, kterého jsem neviděl minimálně 5 roků, trpělivě čekal, aby si mohl na čtvrt hodiny přisednout a zavzpomínat na „staré časy“.

– Další dva absolventi kurzu si se mnou chtěli popovídat, ale vůbec jsme se k tomu vzhledem k trvalému vytížení během veletrhu nedostali. Čekali celý den. Odešli s tím, že si popovídáme na workshopu.

V průběhu dne mne oslovilo několik desítek lidí, aby mi podali ruku a sdělili svůj aktuální vývoj v tradingu.

Přátelé děkuji, tak silný emocionální náboj jsem za svoji tradingovou a lektorskou kariéru dosud nezažil.

Cítím velkou vděčnost za vaše zprávy, za ohlasy, za osobní setkání. Je to pro mne nesmírně cenné potvrzení, že online kurz byl nastaven správně a že byl pro vás přínosem. Těším se na další spolupráci s vámi, s novými kolegy. Ať se daří!

 

EDIT: Tak mi volal Vašek, jestli jsem si ty reakce nevycucal z prstu. …. Je to k nevíře, ale opravdu jsem nepřidal ani čárku, je to tak, jak píšu. A přišly mi další maily plus na diskuzním foru našeho online kurzu přibyly další feedbacky v tomto duchu. Jsem vám všem moc vděčný a vážím si toho.

——————-
PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

 

 

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Daniela Vocetková napsal:

  Vašku, nevycucal … aspoň tu mamku ne 🙂 Já sice ještě nejsem ve finále, ještě mám nějaké resty na dodělání a spoustu práce před sebou, ale jsem doopravdy nadšená a namotivovaná … a to vše díky Martinovi! Těším se na další spolupráci a setkání v říjnu! 🙂

 2. Martin Kopáček napsal:

  Danielo díky za zprávu, i ty další znáte z kurzu také (Marián, Jarda a další)
  Těším se na říjen, a i po workshopu pojedem dál.
  Vaše reakce na kurz mě motivují k doplnění a k pokračování s vámi v tradingu dál.
  Vytrvalost, vy to dáte. Když jste dokázala vydržet po dva měsíce v rámci kurzu a ještě jste si našla chvíli abyste přišla na Investora, tak to prostě dát musíte 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.