Těžím si do zásoby

Téma těžby kryptoměn je obecně extrémně zajímavé, málokdo to vyzkoušel a ještě méně lidí umí zachovat chladnou hlavu, když už do tohoto vlaku naskočí.

V letošním roce nabírá obchodování s kryptoměnami opět obrovské volume. Díky velké volatilitě jde dělat hromadu obchodů a přitom nám jde trh krásně nahoru.

Když se podíváte na tento graf, vidíte, že nám bitcoin jako tvůrce trhu opět začal atakovat hranici 10 000 dolarů za kus, což je vzhledem k nedávné hodnotě o třetinu níže velmi zajímavé. Zároveň je to hladina, kde jde už vcelku bez problémů ziskově těžit:

Při těžbě vždycky fungují dva faktory, kolik mě bude stát pořídit železo a kolik pak vydělám při samotné těžbě, tedy co dám za elektřinu a kolik dostanu za to, co vytěžím. Čím jde bitcoin výš, tím ziskovější je těžba, a zároveň, ti co jako já si těží do zásoby když je cena nízko, a prodávají když to vyletí, tak začínají obchodovat.

Na tomto grafu vidíte, že denní počet transakcí nám atakuje hranici 400 000 a blíží se k maximu z minulého roku, což je samozřejmě jednoznačný signál, že aktivita investorů jde strmě nahoru.:

A protože očekáváme halving, tedy snížení odměny za natěžené bitcoiny, můžete si být jistí, že to s trhem pořádně zamává a objem transakcí vyletí dramaticky nahoru a s tím i aktuální cena za BTC a další kryptoměny.

A tím se dostáváme k tomu, co je pro mě při těžbě důležité. Držím si natěžené coiny a čekám, jsem v klidu i když třeba aktuálně těžba není tak zisková, jak bych si představoval. Jakmile se trh zblázní a stejně jako loni vyletí bitcoin výš, natěžené coiny v pohodě prodám a zinkasuji zisk. Pokud bych to co vytěžím prodával hned, tak budu prodávat bitcoin na začátku ledna za polovinu ceny, kterou za něho dostanu až to zase „vyletí“ pořádně nahoru.

Otázka samozřejmě je – na čem těžit a co, jak poznat ideální chvíli pro prodej a jak maximalizovat zisk. Na obrázku vidíte graf aktuální ziskovosti jedné z oblíbených těžících mašin, ale chytrým prodeje se dá naštěstí ziskovost opravdu znásobit.

Tohle všechno od dnešního dne ukazuju v 10 bezplatných lekcích, které posílám zdarma na mail. Přihlaste se ZDE do mého bezplatného kurzu kryptoměn a sami uvidíte, o čem to je.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.