Spready: Končíme a Začínáme

Přátelé a kolegové,

dnes končí první ročník našeho Kompletního spreadového kurzu. Máme za sebou 6 týdnů a celkem 30 lekcí. Ukázali jsme si postupy, návody a nástroje.

Start v praxi

První je učení, pak trénink. Teprve pak živé obchodování. Doporučím vám nespěchat – znovu a znovu si procházejte lekce. Vše trénujte na demu, zkoušejte si „nanečisto“. Trénujte, hledejte obchody, získávejte cvik.

Teprve až budete mít vše „v malíčku“, pak můžete přejít na živé obchodování. Pročítejte diskuzi, sledujte naši FB skupinu. Ptejte se zkušenějších. Praxí rostete.

Feedback

Prosím vás o feedback: Byl kurz srozumitelný? Bylo vše jasné? Je něco, co by si zasloužilo hlubší probrání? Je něco, co se dá více vysvětlit? Jsem rád za reakce, které jsem dostal v průběhu kurzu a budu rád za zpětnou vazbu nyní, po skončení kurzu. Jste moji první studenti, prošli jste mým prvním kurzem.

Jít dál a výš

Kam dál? Samozřejmě jsou zde dvě cesty: Jít dál – je to cesta zkoušení toho, co jste se v kurzu naučili. Jak jsem popsal výše, trénujte, zkoušejte, pak jděte „na ostro“.

Druhá cesta je jít výš: Rozšiřujte si znalosti, zkušenosti, dovednosti. Učte se novým nástrojům, v případě komodit a komoditních spreadů rozhodně doporučuji opce. Základy zdarma najdete ve free kurzu kolegy Martina Kopáčka, který startuje už v pondělí. Martin sice jeden free kurz už udělal, ale na moji prosbu ještě udělá výjimečně jeden „běh“ předtím, než na konci měsíce spustí svůj letošní Complete opční kurz.

Informace ke komoditám najdete také u Vaška Pecha, v jeho Komoditním kurzu. Pokud ještě nemáte, vřele doporučuji. Vašek pracuje s COT jinak než já a používá i jiné nástroje při výběru. Navíc je Václav žákem legendy komoditního byznysu : učil se od samotného Larryho Williamse.

Zůstáváme nadále v kontaktu, na fóru a ve FB

Držím vám palce!

Roman

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
 1. Profilový obrázek daniel731@email.cz napsal:

  Ahoj Romane,Díky za kurz.Vše bylo srozumitelné a dobře vysvětlené.Již jsem se přihlásil i do kurzu na Opce ke kolegovi Martinu Kopáčkovi.
  Těším se na moje první obchody.
  Díky Dan

 2. Profilový obrázek Rostislav Hroza napsal:

  Ahoj Romane,
  kurz byl hezký a byl i srozumitelný. Ztratil jsem se až u platformy TWS a řeknu ti proč. Ten nápad, překrývat každý slajd masivní adresou emailu v barvě považuji za nešťastný. Ta barva není transparentní a v každém slajdu, kde jsou nějaká čísla nebo text je polovina znaků nečitelná. a také to velmi ruší. Proč to nemůže být někde nahoře, dole nebo po straně a menší jako to má třeba Martin Kopáček“ A vůbec, nedalo by se to nějak dát pryč? Kazí to jinak pozitivní dojem z celého jinak povedeného kurzu.
  Děkuji a zdravím
  Rosťa Hroza

  • Roman Horký Roman Horký napsal:

   Ahoj Rosťo,
   díky za reakci na kurz. Masivní adresa e-mailu už není moje práce, ale určitě zohledníme tvoje připomínky.
   Ahoj Roman

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů