+55.000 Kč za 6 dnů: Profit na ropě, který se neodmítá

Kdo hrajete poker, jistě to znáte: Jsou chvíle, kdy prostě s chutí seberete karty ze stolu. Balík na stole je takový, že to dává smysl. Přesně to se stalo nedávno na ropě!

Adrenalin? Jistě, rád

Zkušenější kolegové, kteří se mnou obchodují delší dobu, to už také znají: Jsou komoditní spready, kde je větší volatilita, a tedy i větší „vzrůšo„. Například ropa, kterou jsme společně zobchodovali v komoditním spreadu CLZ20-CLZ19 . Šlo o hodně široký a tedy divoký spread.

Anatomie zisku krok za krokem

COT index je blízko extrému, tedy číhám na divergenci a ta přišla. Podívejte se na tento obrázek :

zdroj: spreadcharts.com


Divergence se pozoruje vždy na BULL spreadu. Nejraději na FRONT kontraktu. Divergence je zřejmá na pravé části grafu. Růst ropy, ale již pokles spreadu, tedy roste BEAR spread. Naznačuje slabší ropu:

zdroj: spreadcharts.com

A takto vypadá strukutra trhu před obchodem !?

zdroj: spreadchats.com

A teď ten samý obrázek, ale o pár dnů později. Obchod jsem zavřel, ale jak vidíme, pořád je prostor k dalšímu zisku :

zdroj: spreadcharts.com

No a ještě se podíváme na to, jak se tento spread chová z hlediska sezónnosti:

zdroj: Seasonalgo.com

Jak vidíme, spread jede jako podle jízdního řádu. Takže to jsou důvody, proč jsem do obchodu vstoupil.

+55.000 korun v kapse za 6 dnů

Karbanické pravidlo o shrábnutí peněz, dokud jsou na stole, mám rád. Jsou prostě chvíle, kdy sice vidíme prostor i pro další růst … ale peníze v kapse jsou prostě „prachy doma“. Proto jsem sebral milých 2.502 USD, což je zisk + 55.000 korun.

Na 55.000 korun většina lidí dělá minimálně měsíc, spíš dva měsíce. Tady jsou stejné peníze za 6 dnů v obchodu…

V neděli si na tomto webináři ukážeme víc. Uvidíte obchody, postupy a taky si ukážeme, jak se můžete připojit k naší spreadové komunitě a dělat stejné obchody, jaké děláme s kolegy.

Na viděnou na nedělním online vysílání!

Roman

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů