Komodity: „a komoditní spready“ v našem porfoliu

Svíčková a dvojitý knedlík

Mám rád svíčkovou, a rád si k ní dám dvojitý knedlík.

Podobně je to i s tradingem : mám rád komodity, a rád si dám i komodity formou spreadu. O tom také píšu v našich Komoditních edukativních tipech (KET) , které vám pravidelně zasílám do mailu. V posledním KET jsem ukázal několik komodit a také komoditní spready.

Interkomoditní spread ZC-ZW (Březnová kukuřice – Březnová pšenice) nám v portfoliu ukazuje příjemný otevřený zisk 287 $.

Aktuálně jsme pod S/R úrovní, sezonní parametry jdou nyní s námi. Čekám, zda spread prorazí „strop“ a pojede vzhůru, ale není důvod do pozice nyní nijak zasahovat. Komoditní obchodník je trpělivý a počká si na příležitosti. Relax, klid a kafe.

Počkám, co mi trh nadělí 🙂

 

Něco pro opční obchodníky

V rámci KET obchodujeme také komoditní opce – a jak jsem zjistil, hodně kolegů opčních obchodníků si už náš KET také oblíbilo.

Opce na kakao mi aktuálně zisk nenaděluje, ale nevadí. Počkám si.

Ptali jste se, jak mám v platformě tento opční spread zadaný, tak zde vidíte screen přímo z platformy Interactive Brokers:

 

Je to debetní spread, realizoval jsem za 270$ nákup tohoto opčního spreadu, po dvou kusech.

Mlha nad obzorem

V KET se dívám na příležitosti, které bych chtěl zobchodovat. Znovu opakuji, že základem úspěchu v komoditách je trpělivost. Nehoníme obchody za každou cenu. Naopak si počkáme na ty nejvíc „tip-top“ obchody.

Proto jsem komentoval třeba ropu jako „maybe“. Není zde jasný obraz. Počkáme si, až se mlha zvedne a bude jasné, kdy vystoupí Large traders z pozic. Podrobně to máte samozřejmě ve videu v KET, promyslete to. Bezhlavě naskakovat do obchodů umí každý 🙂

Dvojitý knedlík, pane vrchní!

Ale zase tu máme možnost komoditního spreadu CLK18-CLJ18  (prodat APR18 koupit MAY 18). Včera jsem vám posílal mailem ohlášení, že v tomto komoditním spreadu jsem, vstupní cena -0,11

A v KET jsem vám popsal bavlnu … sledujte pečlivě tento komoditní spread. Můj názor na bavlnu znáte, ale kdo rád hebký trade, tady je situace:

Tak tolik pohled na komodity a komoditní spready. Jak vidíte, leccos se nám může rýsovat přímo v komoditních kontraktech, ale leckdy si můžeme vypomoci komoditními spready.

A teď vzhůru na tu svíčkovou s „dvojitým“…

 

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

_____________________________

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

 

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů