Komodity: Milionový učitel a jeho postupy

Když chce člověk něčeho dosáhnout, musí to dělat pořádně. První krůčky jsou možná jednoduché a stačí k nim jen přiměřené úsilí. Nablízku může být hned několik zkušenějších učitelů, kteří kolegovi v počátcích rádi pomohou a ukážou cestu. Postupem času, s přibývající zkušeností, člověk stále hůře hledá někoho, kdo mu ukáže cestu dál.

Trading je droga

Když jsem se s ním poprvé potkal, hned jsem věděl, že je to právě ta cesta, kterou chci jít. A čím déle se po burzovním parketu pohybuji, tím se chci dozvědět víc. A tím méně se mně naskýtá cest.

Od určitého okamžiku jen těžko hledáte něco nového. Cítíte, že stojíte na místě, nikam se neposouváte a ze všeho se stává jen rutina a vytrácí se nadšení. Není to jen můj pocit. Často to slýchám také od dalších matadorů, kteří obchodovali už v dobách, kdy ještě neexistovaly „ajfóny“ ani Facebook a internet byla proklatě pomalá a vzácná věc.

Často si klademe otázku, jestli je to už opravdu všechno a nic dalšího užitečného nám už nikdo neřekne.

Další vesmír existuje

Pak se nelze divit, že když přijde nabídka od skutečného Mistra, který mě navíc ještě v minulosti hodně naučil a o jeho umění nemám pochyb, vůbec jsem neváhal a vyrazil na Floridu. Kurzy za čtvrt milionu sice nekupuji každý rok, ale když je za tím Larry Williams, nemám nejmenší pochybnosti.

Sledovat živě jeho obchody a učit se ze zkušeností, jež během skoro šedesáti let na burzách získal, je opravdu tou nejvyšší Univerzitou tradingu. Tohle mohou být dveře do dalšího vesmíru, které jsem dlouho hledal a které mohou posunout do dalšího levelu.

Učit se praxí funguje

Už několik let učím lidi přepadené stejnou touhou, jak vydělat slušné peníze obchodováním komodit. Pro opravdové zájemce vydávám Komoditní edukativní tipy (KET) v jejich rámci jsme za o něco málo více než rok konzervativním obchodováním zhodnotili vzorový účet o více jak 15%.

Před nedávnem jsem oznámil příchod velké posily. Do KETu vstupuje se svými zkušenostmi také můj kamarád a kolega Roman Horký, který se bude starat o spreadovou část. Bude to opravdu pecka. Začínáme v listopadu. Učení se praxí, bez zbytečného teoretizování, bylo vždycky tou nejlepší metodou, jak se posunout dál a stát se dobrým obchodníkem. To je cesta, kterou chceme společně jít. V neděli večer ve 20:00 vám o tom, co zamýšlíme, povíme více. Podívejte se na program a rezervujte si místo zde.

Co si odnáším od Larryho?

To, co jsem se od Larryho Williamse naučil, budu trávit ještě několik týdnů. Krátkodobé obchody v rámci jednoho až tří dní, na které jsme se zaměřili, jsou skutečně jiný vesmír.

Dovedu si ale docela dobře představit, že části toho, co jsem se o víkendu dozvěděl a co budeme ještě dvakrát týdně až do konce roku s Larrym živě procvičovat, zařadím i do pomalejšího swingového obchodování.

Zisk 100% v praxi Larryho Williamse

Co asi mohu prozradit je, že jsme hodně času věnovali studiu momenta, patternům cenového grafu ale nevynechali jsme ani zdánlivě okrajové věci, jako je organizace dne profesionálního obchodníka a péči o zdraví.

Larry nám všem věnoval diáře a ukázal, jak si vede svůj vlastní, co kam zaznamenává a co v něm sleduje. A ukázal nám také obchodní účet, který začal obchodovat na konci srpna. V té době na něm bylo 82.000 dolarů. Dnes, za dva měsíce je už na čísle 142.000 dolarů a těší se, se se brzy dostane nad 160.000 a zhodnotí ho zatři měsíce o více jak sto procent. A že je to možné. Ukazují mi to výsledky mého vlastního účtu po dvou dnech obchodování toho, co nás Larry Williams na Floridě naučil.

80.000 za dva dny, skutečně není málo. Nějaké pozice mám ještě otevřené a zcela jistě přijdou také neúspěšné obchody. Ty jsou ovšem neoddělitelnou součástí byznysu. Stejně jako zisky.

Trader, poté co pochopí principy obchodování, se má učit praxí. Tak, jako to děláme zde u Larryho. A právě tak budeme my s kolegou Romanem Horkým ukazovat společně obchodování komodit a spreadů v neděli 28.10. ve 20:00 – a získáte možnost se k nám připojit. Buďte u toho a učte se praxí!

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Profilový obrázek vojtar napsal:

  Dobrý den,

  neučí tam něco ze své knihy „Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů“?

  • Václav Pech Václav Pech napsal:

   Dobrý den, to bychom odjížděli všichni dost zklamaní, protože bychom se za 10K nedozvěděli nic, co bychom do té dob nevěděli. O cenových patternech řeč byla, ale trochu jiných a ohledně těch z knihy: čert se skrytý ve „statistikách“ ukazujících kdy jsou úspěšnější a kdy méně.
   Vašek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů