100.000 korun: Přiuč se opcím, synu!

Zdravím přátelé,

když je příležitost na trzích, upozorňuji na to na v KSET a v diskuzním fóru. Když je příležitost vydělat víc peněz, upozornění není nikdy dost – a tak vám se přidávám k Vaškovi Pechovi a píšu tyto řádky s jasným poselstvím: Nepromeškejte příležitost vydělat víc.

Víc zbraní = víc peněz

Když se objeví příležitost, jak rozšířit arzenál, vždy ji včas chyťte za pačesy. Naše zbraně jsou postupy. Vašek Pech obchoduje komodity, já komoditní spready. Oba se shodneme na dalším velmi výnosném způsobu – komoditní opce.

Oba je používáme. Oba na nich vyděláváme. Oba o nich píšeme v článcích – a teď máte možnost se naučit to, co my s úspěchem používáme.

Výpisy opce na kafi, na kakau. Výpisy opcí jako základ Tříválcovky … Kdo tohle pochopí, má „nabitý zásobník“

Opce na ropě

Ukážu vám to na příkladu ropy, zkušenější obchodníci tuto situaci znají: Na ropě bývá živo a na našem FB a v diskuzním fóru se rozvinula debata na toto téma. A to je situace, kdy sáhnu po OPCÍCH. Bývá to ve chvíli, kdy mám na trh sice jistý názor, ale trh vyčkává. Opce mi umožní být „na obě strany“ a tedy relativně v klidu.

Tohle jsem například zobchodoval před zasedáním OPEC:

Moje pozice CALL a PUT opce CFL19

Proč jsem do toho šel – Předpokládal jsem, že se Saudové poučili z minula a už se nebudou snažit vytlačit US těžaře nízkou cenou ropy. Protože to už na Američany prostě nefunguje.

V USA bylo tehdy po volbách, tak to Donald Trump taky už nemusel moc tlačit dolů. Těžaře on má rád 🙂 Tudíž jsem předpokládal, že pokles by už nemusel být silný. A dohoda mohla být za dveřmi ( OPEC ) ?

Na screenu vidíte, že jde o balík: Je to výpis dvou opcí, celkem za +4.760$. To je skoro 100.000 kaček, díky opcím

Jak na to

Tento trik, který jsem vám právě popsal, se včas naučte. Je to cesta k vyšším ziskům – často ji používáme. Příležitost naučit se komoditní opce se ale otevře pouze na krátko. V neděli 26.1. ve 20:00 na webináři získáte přístup ke kompletnímu know-how a dokonce i ke sledování obchodování  v online přenosu.

„Uč se synu moudrým býti,“ říkal Jan Amos Komenský. Já dodávám: „Uč se opcím, synu!“

Ahoj Roman, ať se daří

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře
 1. Profilový obrázek Helena Tolarova napsal:

  Dobry den,
  Opce se teprve ucim, a tak by me zajimalo: Jestlize jste vypsal put a call opci na strike 61, zinkasoval premium $4760 a dnes je CLF19 na 52, tak jste v otevrene ztrate -$9000+$4700= -$4300? Znamena to, ze kdyz bude chtit majitel opci uplatnit dnes, tak je obchod ve ztrate a do zisku se dostate jen kdyz se ropa vrati a majitel mezitim neuplatni opci? Za odpoved predem dekuji,
  Helena

  • Roman Horký Roman Horký napsal:

   Zdravím Heleno,
   máte pravdu. BE hranice byla 61-4,76 = 56,24. Ale nyní již držím strike PUT 57. Majitel opce by mohl požadovat plnění, ale proč by to dělal? Expirace je až 19.12.2018. U komodit jsem ještě nezažil požadované plnění dříve než 2 dny před expirací opce. Pokud bych byl přiřazen ( což zatím nejsem, ani to nepředpokládám i s ohledem na vysokou volatilitu ), tak proti obdržené future vypíšu CALL opci. Otázka zní na jakém strike. Podle aktuální situace bych se musel rozhodnout. U těchto pozičních obchodů je důležitý kapitál a čas. Jedná se o poziční obchod, tedy dlouhodobá pozice. Čas mám a nějakou tu „zlatku“ v záloza také. Tedy zisk mohu dosáhnou i pod původní cenou 61 a tak to pravděpodobně i bude. Obdržená prémia mi v tom pomohou. Ahoj Roman

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.