OPCE: zisk +51.245 Kč

Když jsem minulý týden psal o poslední sklizni, už jsem chtěl spíš užívat Vánoc. Vyrazili jsme na předvánoční večírek s Lenkou, Romanem, Vaškem a kolegou pilotem (Dalibore, ať ti to u Emirates frčí!)

Vašek, Martin, Lenka, Dalibor, Roman … a v popředí 12 letý rumík z Latinské Ameriky

Jenže … znáte to 🙂 Prostě se na trhu objevila příležitost a to přece nenecháme ladem.

Druhá sklizeň: 51.245 Kč

Výpisy byly sice za malé prémium, ale zato celkem „na pohodu“. Jak víte, píšu naked, protože si mohu dovolit případné přiřazení – a vzhledem k letošním super výsledkům i případnou ztrátu.

Okotilo se to slušně, připsali jsme si padesát tisíc kaček:

Dával jsem to na můj facebook (pokud nejsme ve spojení, napravte to a přidejte si mne do sledování nebo do přátel):

Takže takto to vypadalo v den, kdy jsme pozice zavírali, i s komentářem a s reakcemi kolegů:

… od nového roku start: Nováčci i pokročilí

Přeji vám všem skvělou oslavu příchodu nového roku. Držím všem palce, aby pro nás všechny byl rok 2020 ještě úspěšnější.

A tak to vezmeme pěkně „od podlahy“. Od začátku roku 2020 začneme naplno opce od základů.

Od 13. ledna spustíme opční kurz ZDARMA. Buďte u toho, protože tento kurz spouštím pouze jednou za rok. Využijte čas a makejte. Na konci roku můžete slavit zisky s námi.

Fajn Vánoce, fajn Nový rok … no prostě fajn celý rok 2020!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Pitts napsal:

  Zaujímavý marketing aj prístup. Ja budem na kurze úplny nováčik v oblasti opčných obchodov. Mám síce veľké skúsenosti z oblasti podielových fondov (od 2002), ale to je niečo úplne iné a menej efektívne aj keď okrem 3 rokov (2007-09) som bol v zisku. Tento rok som mal aj takú malú pilotnú prevádzku na burze a to bolo o niečo výnosnejšie. . Tak som zvedavý či sa mi to podarí pochopiť.

  • Martin Kopáček napsal:

   Nerad dělám věci polovičatě. Proto, když už dávám 14 dnů svého času všem zájemcům zdarma, chci aby to mělo efekt. Proto to, čemu říkáš „zajímavý marketing“ – já fakt nerad píšu „do šuplíku“.
   Podílové fondy jsou jak říká Kiyosaki „vehikl pro chudé“. Je to mix, který si při troše snahy umíš za čas namíchat sám a s trošku lepší výkonností… i obyčejný SPY (ETFko na S+P index) má lepší výkonnost než většina fondů 😀 Do hedge fondů zase nevidíš, konstrukce jsou komplikované. Problém fondů je dvojí : 1) regulace omezují možnosti fondu, často v neprospěch klientů (zbytečně konzervativní, plyne často ze statutu fondu samého) 2) efekt „slon v porcelánu“ vzhledem k objemu obchodů které dělá a kterými sám sobě může komplikovat cenu nákupu/prodeje (viz 2008-2009 výprodeje, často z povinnosti statutu fondu a tažené tedy dolů právě objemem obchodů fondů). Prostě fondy mi k srdci nepřirostly.

   Opce jsou logické a když si člověk dá práci, tak dojde k „aha“ efektu. Mně osobně trvalo 14 dnů pochopit pojmy „ATM, ITM, OTM“, tahal jsem v kapse kartičku s popisem dokud jsem to nepobral … ale když dojde k „aha“ zjistíš, že máš spoustu vodítek, jak si naklonit pravděpodobnost na svoji stranu. A co je nejvíc fajn: Trading není matematika 🙂 ani to není „milimetrová věda“.

   Tak držím palec, každý má svůj úspěch/život ve svých rukách!

   Martin

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.