Opce v praxi: Výsledky roku 2017

„Za tohle bych dal levou ruku, kdybych to měl už tenkrát“, říkal mi u vánočního meetingu kolega. „Kdybych takhle viděl všechny obchody v přímém přenosu, jak to děláte vy, dal bych za to fakt cokoliv.“ Hovořili jsme o obchodování opcí, kde dnes nováček i pokročilý obchodník může sledovat všechny naše opční obchody v přímém přenosu.

Vo co go?

Edukativní opční tipy fungují od roku 2015, čili letos vstupujeme do čtvrtého roku. Je to čtvrtý rok nepřetržitého transparentního obchodování, kdy vidíte v přímém přenosu všechny vstupy a všechny výstupy.

Vidíte obchodování opcí v praxi, včetně týdenních rozborů pozic a komentářů.

Kolega, opční obchodník a propagátor opčního tradingu Martin Kopáček, se dobrovolně postavil mezi příjemce Edukativních opčních tipů – stejně jako ostatní odběratelé dostává mailem všechny vstupy a výstupy. Stejně jako ostatní odběratelé Edukativních opčních tipů tyto vstupy a výstupy obchoduje – a natáčí vstupy a výstupy na video. Záznam všech obchodů roku 2017, jak je Martin (a všichni odběratelé) dostal a zobchodoval, vidíte zde.

Nejtěžší způsob obchodování: Na malém účtu

Většina začínajících obchodníků nedisponuje velkým kapitálem. Na burze platí, že čím máte větší kapitál, tím snáze se vám obchoduje. Důvod je prostý: Na větším kapitálu si můžete dovolit diverzifikovat pozice. V případě opcí můžete otevřít třeba na různých cenových úrovních, můžete postupně pozice zvyšovat, přidávat, ubírat, rolovat.

Jenže na malém účtu tuto možnost nemáte. Proto je obchodování s malým účtem to nejtěžší. Místo řady vzájemně se vyvažujících pozic můžete otevřít třeba jen jednu jedinou. A to je případ většiny začátečníků. Jedna pozice, jediný pokus.

Vybrali jsme si nejtěžší způsob obchodování opcí, na malém účtu. Chceme ukázat, jak na to. Zároveň jsme velmi konzervativní – volíme velmi opatrně pozice. Neženeme se za rychlým ziskem, nechceme zbytečně riskovat.

Výsledky konzervativního obchodování opcí

Edukativní opční tipy máme dvojího druhu: Rychlejší, obchodované na malém účtu 10.000$, kterým říkáme EOT I. Obchodujeme zde velmi konzervativně opční put spready, opční call spready a strategii Iron Condor. Výsledky jsou zde:

2015     + 1.971$     +19.71%

2016     +2.387$     +23,87%

2017      +962$         +9,62%

Rok 2017, jak víte, byl rokem neustálého růstu trhů. Nechtěli jsme samozřejmě riskovat, že nás „vymete“ pokles, proto je výnos menší. Jsme velmi opatrní a konzervativní 🙂

EOT II. je nastaven na ještě menší kapitál, na 5.000$. Obchodujeme zde pomalé a líné strategie Butterfly. Výsledky opět rok po roce:

2015     + 1.562$     +31,24%

2016     +3.688$     +73,76%

2017      +703$         +14,06%

Pro každého

Proto jsou ovšem Edukativní opční tipy tak přitažlivé:

  1. Neriskujeme, jsme konzervativní.
  2. Chráníme si kapitál.
  3. Víme, že obchodujeme na malém kapitálu, jako obchoduje většina z vás, nováčků a středně pokročilých.
  4. Ukazujeme vám, jak vybíráme obchody, jak řešíme ohrožené pozice.

Vidíte obchodování opcí takové, jaké prostě je: bez machrování s milionovými účty (které nováčci zkrátka nemají), bez otevírání desítek pozic (které nováčci zkrátka otevírat nemohou).

Vidíte v přímém přenosu poctivý a transparentní trading. Přeji všem odběratelům Edukativních opčních tipů, i vám, kteří se k naší více jak 300 členné komunitě připojíte, úspěšné opční obchody v roce 2018 !

God bless!

Švéd

David Ševčík (Švéd)
David Ševčík (Švéd)
Jsem soukromý opční obchodník od roku 2000...k obchodování používám mnoho věcí "za zrcadlem" jako Darkpool, opční Open Interest, vzájemné vztahy aktiv, ekonomické analýzy F.R.E.D, analýzy Market Breadths, COT analýzy, fundamentální výstupy z FED, ECB, BoJ, BoE, prvky Market profile, a technické analýzy. Jsem členem několika traderských skupin od Indie, přes US až po GB a opírám se o jejich znalosti a zkušenosti. Jako týmový hráč vím, že sám nezmůžu nic. Svět se mění, zvlášť ten finanční, a já musím s ním...
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů