Opce: Smršť obchodů a adrenalin

Opční obchodování je klidné, ale rozhodně není nuda. Tento týden jsme si dali „relax“ u moře ve Španělsku a shodou okolností jsme opět otestovali, že „obchodovat u moře“ jde.

Švéd, autor Edukativních opčních tipů, zde byl s námi – a taky se tu pracovně „nenudil“.  Lozili jsme po plážích, prozkoumali všechny kavárny, bary a vinárny – a tenhle chlapík s věčným úsměvem na tváři zvládal vymýšlet obchody a realizovat je.

Jo, z pláže obchodovat jde 🙂 Nenechte si tvrdit nic jiného. Je to sice klišé, ale obchodovat z pláže je fajn. V Čechách kosa, déšť. Tady slunce, moře, pohoda, usměvaví lidé. Každý ať si vybere, kde se mu obchoduje lépe 😀

Švédská opční nálož

Vyrazili jsme na pláž, abychom otestovali „jak tam jde obchodovat“. Tady fotka z cesty – je tu 28 stupňů, takže jsme fakt trošku nalehko 🙂

2017-spanelsko-1

Trhy jely v rychlém rytmu vhůru, takže Švéd obchodoval jak drak. Edukativní opční tipy začaly fičet v úterý, kdy Švéd rozeslal EOT II. s dvoj-obchodem:

A hned následoval i opční obchod v EOT I.

Rychlý život, rychlé obchody

Tak zase hurá na moře, valíme si to na vodních skůtrech. Škoda, že jsem nevzal gopro kameru, byla by to luxusní sranda. Jestli jezdíte na motorce, tak si představte crosku jedoucí na variabilním povrchu.

Prostě masakr, letíme po hladině, rány jak od splašený kobyly, vítr sviští, moře cáká, slunce nad hlavou….

2017-spanelsko-2

A Švéd je k neutahání – na moři jsme valili tři, Švéd nás slušně na vodě drtil. A hned večer Švéd valí další obchod, EOT II č. 150:

 

Ok, takže si večer trošku zaobchodujeme, všichni společně. King dne je Vašek Pech, náš komoditní guru a major artilérie, ten drtí jeden komoditní obchod za druhým, sbírá 1.500 $ do kapsy.

2017-spanelsko-3

No a další den náklad Edukativních opčních tipů pokračuje: EOT 531 roluje call spread na SPX a nasazuje put spread na tomtéž. „Vy nás teda zásobujete, pane Karfík“

Něco „schroupáme“ a jedem dál! Tady je to prostě fajn, slunce dává obrovskou energii 🙂

2017-spanelsko-4

A máme tu další Edukativní opční tip, rozšiřujeme Condora v EOT II na nové strike:

Brainstorming na druhou

Jak vidíte, fakt se tu nenudíme. Tolik nápadů, nových obchodních postupů, tolik nových projektů a aktivit … tohle dá jen dobrá parta a bezvadné místo.

Každodenní pohled na prosluněný záliv, to se fakt neokouká 🙂

2017-spanelsko-5

Pohodička, jak to má být. Pláž máte rovnou pod vilou 🙂

2017-spanelsko-6

A tak nás Švéd nešetří ani v pátek: Po čtvrté hodině doráží EOT I. č. 533 a otevíráme debetní hedžovací opční call spread za 50$:

Není to o věku

Závěrem: Vyzkoušeno a ověřeno – obchodovat na pláži se dá perfektně 🙂 Švéd tady nezahálel, obchodoval s nesmírným elánem. Tady člověk přímo srší nápady a optimismem.

Nikdy si nenechte brát sny. Žijte svůj život, pozitivně a s otevřenou myslí. Orientujte se na fajn lidi, ne na kyselé xichty. Vnímejte životní styl těch, kterým je fajn – kašlete na ty, kteří je remcají a kritizují.

Není to o věku. Většina z nás už překročila čtyřicítku a přesto si umíme život vesele užívat. Prostě to chce zůstat „stále mlád“ duchem – a ne být kyselý zapšklý dědek už po dvacítce 😀

Buďte u toho být s námi. Začátek, čili Edukativní opční tipy přímo od Švéda, máte zde.

Ať se daří!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Velmi jednoduše :)  Manuál zdarma si stáhněte zde:
Martin Kopáček manuál zdarma

Chcete umět naše postupy, chcete znát kompletní know-how? 
Vstupte našeho Online kurzu a budete to umět také:


Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Roman Kratochvíl napsal:

  Škoda, že to je tak strašně nekonkrétní. Chybí tomu konkrétnost jako například:
  Mám účet 100 mega a vydělal jsem na něm za měsíc krásné jedno procento – tak to je dost na cestu kolem světa.

  • A co třeba takto: EOT I. na 10.000 $ EOT II. je na 5.000 $ a roční výsledky jsme prezentovali minulý týden zde: https://finakademie.cz/opce-tak-vypada-praxe/ ?
   Ono stačí trooooošku zapátrat, vše dáváme veřejně a zcela transparentně na web.

   Václav na zítra chystá článek s výsledky za 14 dnů, obchody btw ukazuje na FB ve skupině a probírá je v diskuzním fóru finakademie… opět vše zcela transparentně 🙂

 2. Roman Kratochvíl napsal:

  EOT I. na 10 000$ zisku za tento rok, EOT II. zisk 5000 % tento rok? V tom článku jsou nějaké jednotky (sotva desítky) procent.
  Sorry nějak si to nedokážu srovnat v hlavě.

  • Martin Kopáček napsal:

   Tak jinak: EOT I. jsou obchodovány na 10.000 $ účtu, aby to bylo dostupné pro každého. Zde je letos zatím +9%.
   EOT II. jsou obchodovány na 5.000 $ účtu, aby to bylo dostupné pro každého – a protože zde se pracuje s menšími marginy, je to postaveno na ještě menší účet než je EOT I. (tím jsem vysvětlil předpokládaný další dotaz: „A proč je jedno na 10k a druhé na 5k?“) V EOT II je letos zisk 14%.

   Možná by Romane bylo úplně nejjednodušší se jednoduše přímo na EOT proklikat, přímo na alerty.cz, a podívat se, co je v popisu jednotlivých strategií.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.