Opce: Rutina na týdenních opcích

Asi to také znáte: Obchodujete už delší dobu, máte svoji rutinu. Časem zjistíte, že pro to, aby člověk vydělal solidní peníze není zapotřebí příliš času. Stačí opakovat totéž a snažit se věci zjednodušovat.

Čas: Největší hodnota

Zkusíme se zamyslet nad tímto příkladem: Dejme tomu, že jsme na zahrádce a máme zasít pět řádků mrkve. Co je cílem? Mít mrkev v řádku, v požadované hloubce, v potřebném rozestupu.

A teď to přijde: Strejda „od vedle“, který sází mrkev už snad od doby, kdy mrkev vyhodil praotec Noe z archy, bude mít pět řádků hotové za 15 minut. Pak si dá pifko a „kopyta na stůl“.

Zahradníček – nováček bude svých pět řádků s láskou pižlat celý den. Aby to bylo „pinktlich“, přesně v řádku.

  • Aby každé semínko bylo přesně ve stanovené hloubce.
  • Aby na každý řádek bylo přesně tolik a tolik hnojiva
  • … a už kouká k nebi, jestli bude mrak nebo slunce.

Mrkev za 15 minut, za den, za rok?

Časem zjistíte, že ten strejda od vedle byl chytřejší: Pět řádků mrkve mu roste stejně, jako zahradníčkovi/nováčkovi, který s motyčkou a konvičkou stráví hodiny a hodiny … no, přiznejme to, naprosto zbytečným opečováváním mrkve.

Oba mají svých pět řádků. Jeden ovšem s 15 minutami rutiny, druhý na tom zabije řadu dnů.

KISS v praxi: Víc peněz za méně času

Opční trading je totéž, jak to pěstování mrkve. Můžete mi věřit, něco o tom vím. Dnes už si „zaseju“ mrkev rutinně a jsem rád, že přibývá lidí, kteří chápu, že KISS (v překladu: „Drž to jednoduché“) je fajn přístup:

Posledního roky trávím zjednodušováním opčních strategií pro pokročilejší obchodníky. Beru to, co je dobré i u jiných traderů, upravuji pro sebe … a ořezávám až na kost.

S řadou z vás jsme zjednodušené strategie vykoušeli. Jsem rád, že mi chodí takové zkušenosti a reference:

Prostě „komu se nelení, tomu se zelení“. Chce to jen místo vysedávání u kompu pochopit jádro pudla. Kdo pochopí princip, ten sklízí mrkev, v našem případě tedy kačky nebo zelené dolárky:

Chceme volný čas, ne fabriku

Takže jsme zjednodušili, co jen šlo. Postupy jsem v TradingHubu předal zkušenějším obchodníkům z mé „mentoringové skupiny“. Mám velkou radost, že naše práce nese ovoce!

Dával jsem třeba tento příklad, jak míváme „zaseto“ na větších účtech. Je to za „pár kaček“, nemusíme hrotit nic – na trhu je růst, malá volatilita, takže těch 41.000 za týden – na větším účtu – už zajistí solidní příjem:

Vynásobte si to čtyřkou, a máte celkem slušný „vedlejšák“. Mrkev je v řádku, necháme působit čas … a můžeme se pověnovat „adventu“.

KISS!

Martin

PS: Jak obchoduji opce? Tady máte free kurz, startujeme už za týden.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.