Opce: Letíme do Singapore, +46.000 zavřený zisk

„Hele ochlazuje se, chce to zase slunce“, říká Lenka krátce po návratu ze Španělska. Jo, je to fakt – babí léto končí, první námraza na autě. Je rozhodnuto, ještě před Vánoci vyrazíme za sluncem.

Fičíme na letiště

Jedeme na letiště, cestou dáme čajík a pár burgříků. Zázvorový čaj můžu 🙂 A ty malý burgry v Kobe na Zličíně … no, závislost…

Jenže já mám otevřené pozice, což víte z mého předchozího článku.  Protože jsme se rozhodli odfčet na jih přes Singapore, mám před sebou pěkných pár let v letadle – a tedy bez netu. A taky bude časový posun.

Takže volím starou dobrou strategii: Když můžeš vzít peníze ze stolu, ber je.

Seber peníze, když je trh nabízí

Takže jdeme kouknout na pozice. Prima, trh nabízí možnost odchodu se ziskem, mrkněte na závěr v SPY a TNA:

TNA pěkně hupla nahorů, takže putky se pěkně rozpadají. 10% maximálního zisku je doma, tak to je rozhodně dobré. Beru, zavírám.

SPY je ještě štědřejší – dává cca 13% z maximálního možného zisku, krása na graf pohledět:

Zavírám i zbytek, nechávám si pouze akcie – hlavně moje dividendové kamarádky HTNLY.  Rovnou nastavuju profit target, kdyby chtěly holky skočit up, tak abych shrábl zisk i tady.

V kapse 46.000 kaček

Zavřeno, vyčištěný stůl. Celkem přibylo +46.000 korun, což s těmi minulými 320.000 korunami dělá příjemné peníze. Bez nervů, v pohodě, bez hrocení. Berte tak trading – jako hru, jako příjemnou práci s pravděpodobností.

Musím říct, že letošní rok byl velmi fajn co se tradingu týče – sice korekcí,jako je ta současná, bylo jak šafránu … ale zadařilo se v „opční šedesátce“, kterou jsem kolegům ukazoval letos v dubnu.

Zavřeno, jdeme bydlet

No nic, pozice jsou zavřené, peníze jsou v kapse. Před námi let do Singapore brzo ráno, start je už v 8:25 ráno. Vítá nás letištní hotel Courtyard Marriott, jdeme to „zalomit“. Posledních pár telefonátů, poslední drink před spaním, a jdeme spát.

V době, kdy čtete tento článek, už jsme ve vzduchu – přesedáme v Dauhá – a já už se těším na to, jaké to v „Singoši“ bude 🙂

Fajn den vám všem, přátelé!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.