Opce: Kde bereš ty peníze?

Ahoj všem, zdravím z Fidži!

ano, lítám po světě a užívám života. Kde na to beru peníze? Můj nejmilejší byznys je burza, obchodování opcí. Dává mi to takovou svobodu a nezávislost, jakou jsem v jiném podnikání nikdy nepoznal.

Na mém osobním FB ukazuji, že živit se burzovním obchodováním není výsada nějaké šlechty – zvládne to každý průměrně nadaný jedinec.

Jak asi víte, nedávno jsem v opcích vydělal na svém vlastním účtu +320.000 korun.  Používám můj oblíbený postup, který je velmi jednoduchý na obchodování: výpisy put opcí po korekci.

Tohle je postup, kterým jsem letos vydělal 1.200.000 korun. A to jsou peníze, které mi umožňují žít po svém: cestování, svoboda, volnost. Líbí? Můžete to mít také, čtěte dál.

V jednoduchosti je krása

Chcete to složité, nebo jednoduché? Většina odpovídá, že chce mít obchodování jednoduché – ale je zajímavé, že v praxi lidé nějak podvědomě tíhnou ke složitým věcem.

Pak si pořizují praštěné „tradingové kurzy“, kde jakýsi šaman vyplodí třeba 100 videí. Lidi, 100 dílů nemá ani ten nejlepší seriál – nekomplikujte si život 🙂

V jednoduchosti je krása: Výpis put opcí po korekci. Lidově řečeno: trh roste, pak poklesne – a to je chvíle, kdy vypíšeme put opce. Pokud trh nebude dál klesat, nebo pokud půjde do strany, nebo pokud poroste, pak vždy vyděláme. Už jsem vám to ukazoval v článku, kdy popsal zisk +320.000 kaček.

A tady to máte podrobně:

Tady jsou peníze, vezmi si je!

Před námi je graf SPY (ETFko na Standard and Poor index). Všimněte si, že kolem 30. května a 30.června trh vždy korigoval k hodnotě 267-270.  Červnovou korekci jsem si označil zeleným oválem (vlevo) – a všimněte si, že indikátor RSI ukazoval tentokrát i extrém (zelený ovál vlevo nahoře).

A teď přijde naše chvíle: Mezi 10-14 říjnem trh opět „doklesal“ tam, kde byl minule při korekcích. Označil jsem to zeleným oválem vpravo, a RSI je zcela v extrému (zelený ovál vpravo nahoře).

Vystřel a seber kořist

To je ta chvíle, na kterou čekám: Trh korigoval k minulým úrovním, RSI to považuje za extrémní pokles. Je tedy vysoká pravděpodobnost, že trh by mohl korekci ukončit a začít růst. To mám označené modrou čárou.

Proto jsem 12.10 vypsal další velkou pozici put opcí – a získal jsem na můj účet velké peníze. Modrá čára ukazuje, kde jsem vypisoval.

Teď už jen čekám, co udělá trh. Kdyby šel proti, a kdyby došel až k červené čáře, vím, že budu pozice upravovat. Jinak na na nic nesahám….

Vánoční nadílka v říjnu

Trh splnil moje očekávání, které mi napovídaly korekce a RSI (viz výše) a šel vzhůru. Ok, zůstaly mi všech 320.000 korun, co jsem za výpisy opcí dostal. Už jsem nemusel na nic sáhnout.

Tak tohle jsou ty peníze, které mi umožňují cestovat po světě 🙂 Fajn je, že je můžete mít také.

Zkuste si to představit:

  1. Podíváte se na graf, zkontrolujete fundamenty.
  2. Vypíšete opce
  3. Počkáte do expirace … a jste o 320.00 korun bohatší.

Hotová vánoční nadílka, a ještě k tomu už v říjnu. Jediné, co musíte řešit, co s těmi penězi uděláte 🙂

Co s těmi penězi udělám já?

Prodlužuji si léto. Na mém FB popisuju naše obchody a naše cestování po světě. A protože bych se nudil, dělám pro vás bezplatné kurzy tradingu, kde si můžete vše sami vyzkoušet – dnes už máte v mailu čtvrtou lekci.  Naše loď už jede plnou parou, tak studujte důkladně.

Přátelé, používejte v životě i v tradingu jednoduché věci. Vykašlete se na nekonečné seriály, kde si leda zamotáte hlavu. Rada za milion – přesněji řečeno za 1.200.000 korun – je, abyste vše drželi jednoduché.

Ať se daří

Martin

PS: Jak tak píšu tento článek bliká mi tu reklama na Pána prstenů. Takže až dopíšu článek, jdu hledat let z Fidži na Nový Zéland, tam se Frodo a Hobiti natáčeli. Příště na viděnou v Hobitíně 🙂

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů