Opce: Trefa za +418.000 Kč a svoboda

Pondělí ráno. Před týdnem jsme se vrátili z Kataru, na léto se vracíme vždy do České republiky.

Snídaně, sedáme na motorky a vyrážíme na výlet. Slunce svítí, je teplo.

Zažívám „déja-vu“:

Před třemi týdny jsme také byli na motorkách…. ALE „V Dominikáně bylo fajn, i teď v Egyptě. Ještě bychom měli někam zaletět, než bude i Česku teplo“, řekla Lenka. Chvíli hledala v telefonu: „Katar vypadá dobře. Teplé moře, pohoda. Tam bychom mohli zaletět.“

A už to jelo: Booking, Letuška. Potvrzení letenek a hotelu. O den později už jsme byli na letišti:

Svoboda: Fičíme do Kataru

„To ses fakt sbalil ze dne na den a letěl do Kataru?“ psali mi někteří známí. Většina lidí musí plánovat „dovolenou“. V tradingu a v podnikání nic takového nemáme. Jsme svobodní, vyrazit někam je rozhodnutí okamžiku. Za 48 hodin jsme byli na Banana Island v Kataru …

Lidský život je krátký – a proto je fajn si z něj nabrat vrchovatou naběračku. Svoboda je styl, na který si rychle zvyknete.

Najednou je všechno snazší, rozhodování rychlejší. A to, co se zdálo neuvěřitelné, je pro vás najednou normální.

Kde na to bereš?

To je správná otázka. I když jsem míval fajn mzdu, chtěl jsem od života víc. Především svobodu. Nemuset čekat na plat, na povýšení, nebo doufat, že „dostanu přidáno“.

Jak asi víte, jsem podnikatel. Můj nejoblíbenější podnik je ten s nejvíce klady:

  • žádné zboží
  • žádné faktury
  • žádní zákazníci
  • žádná reklama
  • žádné sklady
  • žádné dotace, protekce … bla bla bla

Ano, tohle existuje. Tušíte správně, je to burzovní trading. Opravdu nemáme žádné zaměstnance, ani sklady. Neobjednáváme žádné zboží, nemusíme řešit reklamu ani sklady 🙂

Daně samozřejmě platím, 15% z výnosu. A ani nemusím mít živnostenský list, dokonce ani to EET 🙂

+418.000 za květen

Obchoduji opce – pozor, NE binární opce! Opce jsou jednoduché a logické. Nemusím odhadnout směr trhu, nesedím u kompu. Vyhledání obchodu mi zabere tak 15 minut denně. Kontrola pozic pak už jen 5 minut denně.

Tady screeny z posledních pár dnů, pro ilustraci:

Ano, obchoduji už 14 roků a tak mám větší účet. Mohu si dovolit otevřít víc pozic. Ale klid, začínal jsem na minimální mzdě a s malým účtem.

Pamatujte, že velký účet nedělá dobrého obchodníka – dobrý obchodník postupně zvětšuje svůj účet.

Obchoduji opce, používám jednoduché strategie. Ziskové obchody nechám růst, ztrátové zavírám. Pak vypadá denní bilance obchodů třeba takto:

Ty dolárky se postupně střádají, a občas se nám podaří třeba i sebrat ze stolu zisk ve výši +66.000 korun. Za pár dnů v pozici … dřív jsem na to musel pracovat čtvrt roku:

Vytrvalost přináší svobodu

Nejvyšší hodnota pro mne nejsou peníze, ale svoboda. Ale je pravdou, že peníze vám dávají svobodu.

Můžete vzít rodinu kdykoliv do hor, na lyže, k moři. Nemusíte se prosit o „dovolenou“, ani nemusíte prodávat svůj život po 8 hodinách denně tomu chytřejšímu chlapíkovi, který vlastní firmu.

Jak na to? Všechno je věc vytrvalosti. Hodně lidí mi píše o radu, a tak dělám každý rok zdarma kurz, kde ukazuji principy mého tradingu. Odstartovali jsme první lekcí v pondělí. Vytrvejte, odměna je sladká 🙂

Držím vám palce, svoboda a volnost za to stojí

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.