Opce: Šimpanzové zase blbnou, zisk +1.341.000 Kč na velkém účtu, a otevření dalšího put spreadu na malém účtu

K praštěným šimpanzům se dostanu 🙂 , ale s dovolením začnu od konce:

Otevíráme nový obchod

Minule jsme po 9 dnech zavřeli v 50% zisku obchod, a tak jsme uvolněný kapitál použili k otevření stejného obchodu. Video jsem natočil, mate ho zde:

Je to opět kreditní put spread, který otevíráme pravidelně. Jak víme z předchozích článků, máme takto „našlápnuto“ k vytvoření příjmu 140.000 Kč až 300.000 Kč, což jsem rovněž popsal v článku.

Zisk 1.341.000 korun na velkém účtu

Kromě toho opční obchody dělám také na velkém účtu, kde mohu obchodovat třeba rovnou výpisy opcí bez nakupovaní spreadu. Tady se nechávám „přiřadit“, a sbírám tak větší prémium jak za výpis put opcí, tak za výpisy call opcí – i tyto postupy budu ukazovat v bezplatném kurzu od 15.8.

Tady konkrétně vidíte součet zavřené ZISKOVÉ pozice na SPY, která mi „zůstala“ po přiřazení v vypsaných opcí (držel jsem ji 4 měsíce, od února 2022) a ZTRÁTOVÉ pozice na akcii JPM.
Celkem je to 55.907 USD, čili 1.341.000 korun při aktuálním kurzu CZK/USD.

Všimněte si: Mnohé akcie prodělávají, ale z opcí máme solidní „polštář“ na překlopení celkového součtu do zisku.

Krásně tady funguje jedna důležitá věc: Opce VYDĚLÁVAJÍ i v době, kdy akcie jdou „k zemi“. Všimněte si, jak si nyní fondy „porovnávají“, kdo méně prodělá … zatímco my generujeme přes výpisy opcí další peníze.
Opakuji podruhé, že tytot postupy si budeme ukazovat v bezplatném kurzu od 15.8..

Praštění šimpanzové a rizika

Svět nám ovšem naděluje nejen fajn opční obchody, ale také třeba inflaci, zdražování energií a růst světového napětí. Světu bohužel vládnou spíš praštění šimpanzi, kteří mají potřebu pořád někoho mlátit klackem po hlavě, nebo provokovat a zkoušet, co ta druhá tlupa „vydrží“.

Psal jsem to třeba tady na facebooku – je škoda, že místo racionálního postupu zvolí vládnoucí šimpanzi styl „kdo dál dočůrá“ :

O tom, jak si tlupy šimpanzů měří délku … nevím čeho, třeba vlastního ega 🙂 píšu občas i na mém FB

A tady je vysvětlení, proč jsem zavíral zisk: Nikdy nevíme, jak se která tlupa „vyspí“ a co vyvede zítra. My proto včas zamykáme zisky.

Přeji vám všem, přátelé a kolegové, aby letošní léto bylo klidné.
A na zimu budeme připraveni, aby nám ani inflace, ani další růst cen energií nepřidělávali vrásky.
Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.