Opce: Když šimpanzové blbnuli, zavřeli jsme zisk +1.341.000 Kč. Teď otevíráme další opční obchody na malém účtu

K praštěným šimpanzům se dostanu 🙂 , ale s dovolením začnu od konce:

Otevřeli jsme nové obchody

Jak víte, otevíráme pravidelné obchody, pořád dokola. Tady máte video z malého účtu, kde jsme otevírali kreditní put spread (budeme probírat podrobně od 27.5. v tomto bezplatném kurzu) a také pokročilejšího Butterfly+naked put (znáte z mého facebooku):

Je to opět kreditní put spread, který otevíráme pravidelně. Jak víme z předchozích článků, máme takto „našlápnuto“ k vytvoření příjmu 140.000 Kč až 300.000 Kč, což jsem rovněž popsal v článku.

Zisk 478.000 korun na velkém účtu

Kromě toho opční obchody dělám také na velkém účtu, kde mohu obchodovat třeba rovnou výpisy opcí bez nakupovaní spreadu. Tady se nechávám „přiřadit“, a sbírám tak větší prémium jak za výpis put opcí, tak za výpisy call opcí – i tyto postupy budu ukazovat v bezplatném kurzu od 27.5.

Tady konkrétně vidíte součet zavřené části ZISKOVÝCH pozic na SPY:
Celkem je to 419 USD, čili +9.218 korun při aktuálním kurzu CZK/USD.

Zůstává nám otevřený zisk +21.761$, tedy asi +478.742 Kč. Je to součet zisků z držených akcií atd.
Opakuji podruhé, že tytot postupy si budeme ukazovat v bezplatném kurzu od 27.5..

Praštění šimpanzové a rizika

Svět nám ovšem naděluje nejen fajn opční obchody, ale také třeba válku, inflaci a růst světového napětí. Světu bohužel vládnou spíš praštění šimpanzi, kteří mají potřebu pořád někoho mlátit klackem po hlavě, nebo provokovat a zkoušet, co ta druhá tlupa „vydrží“.

Je to rok co rok, píšu to i tady na facebooku – je škoda, že místo racionálního postupu zvolí vládnoucí šimpanzi styl „kdo dál dočůrá“ :

O tom, jak si tlupy šimpanzů měří délku … nevím čeho, třeba vlastního ega 🙂 píšu občas i na mém FB

Samozřejmě že když se situace vyhrotí, zavřeme i otevřený profit. Před dvěma lety jsem s vašimi předchůdci kvůli výše uvedené zprávě zavíral zisk 1.341.000 korun, dokud tento zisk trhy nabízely.
Nyní máme otevřený opět pěkný zisk, skoro 500.000 korun. Přesto jej nezavíráme, a v klidu sbíráme další výnosy z výpisů opcí.

Další opční obchody máme otevřené

Jak víte z mého facebooku, máme otevřené i další obchody. Tady vidíte v TWS otevřené opční pozice v SPY (ETF na index S&P) i jejich aktuální výsledek v US dolarech:

A samozřejmě pokračujeme v opčním obchodování opcí na MES, opět je vidíme na tomto screenu opět z malého účtu v IB. Výsledek každé opčního obchodu je modře:

Do třetice zde máme screen z kombinace opční strategie s DCA investiční strategií, kterou rovněž s vašimi předchůdci sdílím. Screen je z platformy Tastytrade, která umožňuje i přímé nákupy SPY.
K akciovým pozicím (opět ve SPY, čislo ve screenu 1.) máme „přifařené“ opční konstrukce (2-6), abychom vymačkali z trhu víc:

Krize přicházejí a přicházet budou – ale jak vidíme, vždy je příležitost z opčního tradingu vydělat solidní peníze. Strategie a postupy budeme probírat podrobně od 27.5. v tomto free opčním kurzu.
Ať se nám všem daří, přátelé!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.