Místo šetření budujme příjmy

V době inflace, kdy domácnostem hodnota peněz klesla o 17.2% mne překvapují názory jako „domácnosti musí šetřit“ nebo „řešením drahoty je snižování výdajů“. Zastávám názor, že v době inflace „šetřit“ znamená nechat si znehodnotit mzdu a úspory.
Pojďme jinou cestou: Místo „utahování opasků“ zvýšíme příjmy.

Je 30 dolarů pakatel?

Jednoduchou strategií (viz níže) cílím na pouhých 30 dolarů (cca 700 korun) výnosu. Ok, to je opravdu pakatel. Ale co když místo 30 dolarů budeme mít 300 dolarů, čili kolem 7.000 korun?
A to každý druhý týden?
To je 14.000 korun měsíčně navíc, tedy cca 140.000 korun za rok.
Jde o jednoduchou matematiku, kdy místo jedné pozice časem obchodujeme třeba 10 pozic. A pak třeba ve vícero opčních expiracích.

25% za rok znamená překonání inflace

Navíc, s ohledem na potřebný kapitál, cílím na 20-30% ročně.
Ano, právě jsme „vymazali“ inflaci 🙂
Inflace jednou odezní … a my z ní vyjdeme vítězně, protože na těch 20-30% budeme cílit dál.

Jednoduchá strategie, kde dostáváme zaplaceno předem

Výpis kreditního put spreadu je příjmová strategie, která je velmi jednoduchá – když známe pravidla, kdy do trhu vstupovat a především jak upravit obchod, který jde proti nám.

Jeden z posledních put spreadů, který jsem se svými studenty otevíral, jsem natočil. Video máte zde:

Místo utahování opasků budujeme příjmy

Na FB stránce sdílím postupy a strategie, které používám a které sdílím s kolegy. Postupně budu pro nové kolegy probírat vše od základů. Proč? Protože si myslím, že cesta z krize nevede skrze chudobu, ale skrze zvyšování příjmů.
Kdo chcete jít po této cestě se mnou, přidejte si do sledování můj osobní profil a především můj investiční/tradingový profil. Čeká nás zajímavá prázdninová jízda, kde si ukážeme strategie k překonání inflace bez vysedávání u počítače a bez velkého kapitálu.

Slunečný den všem, přátelé!

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
  1. Lubomir77 napsal:

    Ahoj skvěle video zase mě to nakoplo díky L

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.