Nahlédněte do Knihy kouzel, nikoliv od Harryho Pottera

Po nedělním webináři (máme už přes 2.800 shlédnutí, moooc děkuji) se naše řady rozrůstají o vás, budoucí opční obchodníky. Je na čase poodhrnout závoj a ukázat pár „kouzel“ z dílny kolegy Švéda. Švéd je praktik s 25 letou zkušeností, má za sebou stovky obchodů – a vy ho budete sledovat po celou dobu kurzu přímo „v akci“ a zdarma.

Švéd je autorem Edukativních opčních tipů, takže uvidíte praxi opčního obchodování. Budete dostávat všechny jeho vstupy a výstupy. Z počátku jim nebudete rozumět, ale jak bude pokračovat kurz, začne se vám v „knize kouzel“ číst lépe a lépe.

Švéd každý týden posílá top „věcičku“: Čtení trhu. Je to shrnutí trhu, výhled co se děje a co se může dít. A hlavně : jak bude v trhu reagovat na možné scénáře. Čtení vždy pečlivě čtěte. Znovu a znovu, a ještě jednou. Učte se vnímat, chápat a v průběhu kurzu i postupovat „jako Švéd“.

Dnes vám zde dám kousek aktuálního čtení. Bude to pro vás motivace: dnes budete rozumět máločemu. Nebo vůbec ničemu. Ale až se budeme blížit ke konci kurzu, budete v „Knize kouzel“ číst lépe, než Harry s Hermionou dohromady.

Slovo má Švéd:

“ Velmi volatilní týden. Opět Trump a jeho twitter, jako nejvíce kurzotvorný činitel a ničitel..:)

   Protože všechny trhy byly odraženy v bounce do longu na 200 SMA s pozitivní divergencí, připomínala akci v únoru, kdy došlo k většímu longu. Vypsáno OTM daleko od trhu P-KVS, ale jistím se dlouhou Put pozicí na striku 1300. Zlepší mi to Vega celého portfolia. To mi zajistí pro případný propad trhu, abych se nedostal s pozicí do přílišné ztráty.

   Ve čtvrtek v noci přišel zmiňovaný Trump tweet, že zvyšuje obchodní cla/daň na čínské zboží v hodnotě 10B dolarů. To už je obrovské číslo. Čínské trhy měly v pátek zavřeno a reakce bude zřejmě v pondělí. A může být ostrá. Do toho špatné makro na Nezaměstnanost. Vypsal jsem C-KVS do Iron Condoru nad poslední swing high a před zavřením trhu před víkendem jsem dokoupil long Put na Apr13´18 na SPY –P-248. 

Proč jsem to udělal je vidět nejlépe zde:

     Zde je v Risk Profile v TOS pondělní pouze P-KVS plus dvakrát hedge do shortu.

  A teď v Tos si mohu simulovat jednotlivé varianty. Zde níže je varianta, pokud se Volatilita zvedne o 15%. Vidím, že u striku 2450, budu někde +500 USD – jen nahrubo.

 Pozn. V Tos lze simulovat jednotlivé Vol na jednotlivé pozice, jak se budou chovat, viz obraz níže..

 Co se stane, při tvrdém dropu 25% je z grafu níže už jasné. 1000 a více USD zisku při dropu?

  Ok. Proč hladina 2450 SPX vidím zde na grafu ES.

  Varianta průrazu 200 SMA, TL z důvodu strachu obchodní války s Čínou. Pod těmito úrovněmi jsou obrovské pozice StopLossy, tedy Delta Hedging zde hrozí o to více..a drop k 2450-2400 ..

 

  Pak je zde varianta, ubránění, uklidnění a znovu long. Níže v grafu je Inverzní Head and Shoulder k hladině 2700..

  Pokud nastane varianta do longu, propadne mi jištění ve formě Putky na SPY, kdy za klid budu místo vidiny zisku 300 USD z Iron Condoru brat jen 2/3. Varianta je i do strany, protože je trh mezi SMA, tedy nahoru/dolů whipsaw..

   Jako trader jsem se rozhodl z důvodu tariffs fundamentu k ochraně kapitálu…Snažím se obavu ze shortu, proměnit do zisku..Podaří se? Pokud dojde k Delta Hedgingu a spuštění stoplosů, bude to pravděpodobné..

  Co dodat, dokud bude Trump prezidentem, je chaos v trzích novým normálem a nejenom mě nutí k neustálým hedge, nebo opatrným akcím. „

Tolik Švéd a jeho Čtení trhu.  Připravujeme se na start, zpřístupňujeme Členskou sekci kurzu a Diskuzní fórum. Makáme na řešení technického zabezpečení. Sledujte mail, sledujte web. Pečlivě si uložte přístupové údaje do Členské sekce kurzu, pečlivě si uložte přístupové údaje do Diskuzního fóra.

A „stříhejte metr“ na konec měsíce, kdy začne vaše četba v „Knize kouzel“.

Vítejte v našem klubu a ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů