Kryptoměny: Třetina lidí vůbec neví, co to je

Před rokem zveřejnila holandská ING výsledky velkého výzkumu. V 13 evropských zemích, USA a Austrálii se dotazovali 15 000 lidí na to, zda znají kryptoměny, jak jim věří, zda by do nich chtěli investovat.

Nováčci, emoce, volatilita

Výsledky výzkumu naznačují, že potenciál růstu je stále velký a měl by se zdvojnásobit a to i přesto, že např. v Evropě ještě před rokem třetina dotazovaných vůbec o kryptoměnách neslyšela.

Známější kryptoměny během roku prošly pořádnou korekcí a to bývá ten nejlepší moment k nákupům. Na druhou stranu to taky bude znamenat, že na trh přibude hromada neinformovaných investorů a ti mohou mít potom velmi emoční rozhodování a špatně mohou i snášet volatility trhu.

Scamy, podvodníci a Facebook

Je tu ale i problém, se kterým se kryptoměny potýkají už nyní, totiž omezení reklamy na sociálních sítích. Na Facebooku je reklama na kryptoměny zakázaná, slovo „krypto měna“ vám automaticky vygeneruje upozornění, že tento druh „podnikání“ Facebook nepodporuje. Na první pohled sociální sítě reagoval na smršť scamu, kdy hromada pochybných investičních společností vybírala s garancí obřích zisků kapitál „na těžbu“ apod. Skutečnost může být i zábavnější.

51.000% za měsíc

Zajímavé příležitosti ovšem v kryptoměnách jsou.

Takovou hvězdou byl třeba MAD Network Token. Tato měna vyrostla o 51 000 procent za pouhých 30 dnů, ano čtete správně. Je to jedna z kryptoměn, které jsem tehdy měl na „watchlistu“.

Kapitalizace 20 milionů dolarů, objem obchodů sto tisíc dolarů, malá začínající měna. Vtipné ale bylo, že její tým vyvíjel decentralizovanou inzertní platformu, která jednak odbourávala při inzerci v online světě různé „zprostředkovatele“, druhak zajistila, že velcí hráči nebudou zneužívat vaše osobní data.

Myšlenka dobrá. Podívejte se, kolik byl maximální zisk, a jak tato „hvězda“ nakonec skončila ….

Co tím chci říct:

Vybírej zisky, když jsou na stole!

Pro nás z pohledu spekulací samozřejmě měna, která za měsíc vyletí – i když v malých číslech – o 51 000 procent je zajímavá do hledáčku spekulací. Volatilitu má vysokou a v podstatě se opakuje podobný scénář, zvedá se důvěra investorů, cena letí nahoru…

Pak někdo z těch, co drží trošku větší počet mincí, usoudí „OK je čas to prodat a inkasovat zisk“. Prodá, zinkasuje zisk – a měna okamžitě letí dolů, protože u měny s takto nízkým objemem denních transakcí vám cenu pohřbí i akce jednoho většího hráče. Znovu říkám: Podívejte se na graf MAD Network Token … pochopíte.

Důležité tedy je, pokud nakoupíme a letí to nahoru, tak být ten velký hráč, co vyskočí jako první 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů