Krypto: Bitcoin nám dělá radost

Bitcoin nám dělá opravdu radost. Nejen celoročním vývojem, ale hlavně aktuální vysokou volatilitou, při které ale stále technická analýza velmi dobře sedí. Společně se podíváme, jak se situace vyvíjela v posledních 14 dnech, a ukážeme si příklad velmi rychlého využití technické analýzy a jednoduchého nastavení cílů v rámci moneymanagementu.

bitcoin cena graf
zdroj tradingview.com

První obchod: Nákup a prodej v jediném dni

Hranice supportu se nám v létě ustálila kolem nějakých 218 000 Kč za BTC. Cena šla k supportu dvakrát, poprvé 16. července a poté znovu kolem 29. července. V obou těchto případech se nám trh otočil a začal růst, došlo k odrazu ceny, když s dobrou nákupní cenou vyletěl nahoru zájem investorů i objemy obchodů.

Vzhledem k tomu, že mezi 10. červencem a odrazem od supportu 16. července nám jel trh dolů jasným trendem, počkali jsme si. Při dosažení suportu jsem připravil nákupy: kupoval jsem 18. července za nějakých 227 000 Kč za BTC. Očekával jsem klasicky pokračování velké volatility a chtěl jsem shrábnout rychlý zisk, proto jsem si nastavil výstup na 5 procent ceny, tedy na zhruba 238 000 Kč.

Trh se šel podle očekávání vzhůru a vyplnil mi profit target už ten stejný den, rychlý obchod jak má být.

Druhý obchod: Týden stačil

Podruhé se mi povedlo naskočit do obchodu před pár dny. 30.7. se trh začal opět otáčet a rostly hodně objemy. To bylo v krátkém sledu podruhé, spekuloval jsem proto na opětovný růst: nízká cena investory znovu přiláká a pak pojedeme o něco víc než před týdnem.

Rozhodl jsem se tedy zkusit delší obchod a nastavit vyšší zisk. Jakmile se odrazil od supportu, za 223 000 Kč jsem opět vstoupil do obchodu. Nastavil jsem si 10 procent plánovaný zisk, tedy výstup u 245 000 Kč.

V trhu jsem chtěl být maximálně týden. 3. srpna opravdu cena vyrostla k mému profit targetu. A já jsem z obchodu vystoupil, i když růst ještě pořád pokračoval.

cena bitcoin graf
zdroj coinbase.com

Zisk: +15% za dva týdny

Během 14 dnů jsem tedy jenom na Bitcoinu inkasoval zisk +15 procent ( a ani to nebolelo ) . Tento rok nám opravdu u kryptoměn přeje.

Samozřejmě se k tomu přidává i těžba.

  • Jak obchodovat kryptoměny?
  • Jak je těžit?
  • Jak vybrat správné nástroje?

Na to se podíváme v neděli v online vysílání, program a přihlášku máte zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.