Bitcoin nám dělá opravdu radost. Nejen celoročním vývojem, ale hlavně aktuální vysokou volatilitou, při které ale stále technická analýza velmi dobře sedí. Společně se podíváme, jak se situace vyvíjela v posledních 14 dnech, a ukážeme si příklad velmi rychlého využití technické analýzy a jednoduchého nastavení cílů v rámci moneymanagementu.
Hranice supportu se nám v létě ustálila kolem nějakých 218 000 Kč za BTC. Cena šla k supportu dvakrát, poprvé 16. července a poté znovu kolem 29. července. V obou těchto případech se nám trh otočil a začal růst, došlo k odrazu ceny, když s dobrou nákupní cenou vyletěl nahoru zájem investorů i objemy obchodů.
Vzhledem k tomu, že mezi 10. červencem a odrazem od supportu 16. července nám jel trh dolů jasným trendem, počkali jsme si. Při dosažení suportu jsem připravil nákupy: kupoval jsem 18. července za nějakých 227 000 Kč za BTC. Očekával jsem klasicky pokračování velké volatility a chtěl jsem shrábnout rychlý zisk, proto jsem si nastavil výstup na 5 procent ceny, tedy na zhruba 238 000 Kč.
Trh se šel podle očekávání vzhůru a vyplnil mi profit target už ten stejný den, rychlý obchod jak má být.
Podruhé se mi povedlo naskočit do obchodu před pár dny. 30.7. se trh začal opět otáčet a rostly hodně objemy. To bylo v krátkém sledu podruhé, spekuloval jsem proto na opětovný růst: nízká cena investory znovu přiláká a pak pojedeme o něco víc než před týdnem.
Rozhodl jsem se tedy zkusit delší obchod a nastavit vyšší zisk. Jakmile se odrazil od supportu, za 223 000 Kč jsem opět vstoupil do obchodu. Nastavil jsem si 10 procent plánovaný zisk, tedy výstup u 245 000 Kč.
V trhu jsem chtěl být maximálně týden. 3. srpna opravdu cena vyrostla k mému profit targetu. A já jsem z obchodu vystoupil, i když růst ještě pořád pokračoval.
Během 14 dnů jsem tedy jenom na Bitcoinu inkasoval zisk +15 procent ( a ani to nebolelo ) . Tento rok nám opravdu u kryptoměn přeje.
Samozřejmě se k tomu přidává i těžba.
Na to se podíváme v neděli v online vysílání, program a přihlášku máte zde.