Komodity: Slaďoučká káva=profit 5.000$ !

Pondělní COT report mě velice uspokojil Ať jsem hledal, jak sem hledal, nenašel jsem nic, co by bylo dostatečně sexy na to, abych přerušil svůj již skoro předvánoční klid. Existuje hned několik komodit, u nichž report vydává svědectví o tom, že jsou Commercials vyhraněnými a silnými kupci, nebo prodejci. Jenže doba je podivná. Musím říct, že tomu, co se děje na trzích po amerických prezidentských volbách příliš nerozumím.

Americké akcie prý žene nahoru budoucí silný růst, který přijde poté, co Donald Trump usedne do křesla tamního prezidenta. Ruku na srdce, jsem na světě už více, než padesát let a nějak nepamatuji dobu, kdy by se nepsalo o silném budoucím růstu. Silný růst s sebou prý pochopitelně přinese vyšší inflaci a ta je motorem toho, co se na trzích děje. Jen tedy nevím, proč nerostou „inflation protected bonds“ a proč zlato padá jako bezedné. Mohu v takové situaci zcela bezstarostně otevřít pozici na zlatě?

Zvýšení sazeb najednou není problém, protože to přece akciím nevadí. To je přece špatné pro bondy. Okay, možná. Ale, od výnosů desetiletých dluhopisů se odvíjejí také úroky hypoték. Raketový růst výnosů, tak zdražuje hypotéky a vypadá to, že je konec období levného refinancování hypoték. Spotřebitelé tak budou muset své peníze přece jenom použít i trochu jinak než doposud. A spotřebitelské výdaje a trh s nemovitostmi jsou mimořádně významnou části HDP. Stihnou to dohnat malé firmy!? Nevím, důvod k takovému nadšení, jaké se na trzích rozpoutalo nevidím.

A bylo by toho i víc. V takovém trhu se mně moc obchodovat nechce. Lépe řečeno, obchodoval bych, kdyby bylo všechno, ale opravdu všechno, přesně tak, jak má být. Zvláště u tak horkých komoditních trhů, jakými jsou třeba drahé kovy, měď nebo ropa. Jenže ono není. Z toho, co se děje jsou „moje grafy“ zmatené.

komoditni-mazec-cl

Podle grafu jsou Commercials právě nyní (rozumějte minulé úterý) extrémními kupci. Když se ale podívám na ostatní indikátory, tak vidím, že kupují ropu, která je podle hodnotového indikátoru drahá. A jejich nákupy nepotvrzuje ani „jednička“. Takový obchod právě teď nechci. Možná nevydělám balík, ale je mně to celkem jedno. Jak vydělat peníze v komoditách, přestože jsou trhy takto rozhozené?

Držet se stranou od těch komodit, které jsou aktuálně v centru pozornosti a zajímám se spíše o komodity sdružené ve skupině „softies“. Již několikrát jsem psal, že cukr, kakao, káva a pomerančový koncentrát jsou mými oblíbenými komoditami. Nejsou dostatečně „in“ k tomu, aby na nich finanční média páchala svoje vizionářské dobro a vztahy nabídky a poptávky jsou v tomto světě hlavními motory tržních pohybů.

Ve svém videu z poloviny listopadu jsem upozornil na to, že se situace na trhu s kávou vyhrotila a je pravděpodobné, že jsme svědkem konce růstu ceny této komodity a můžeme očekávat korekci směrem dolů:

K té skutečně došlo a ceny se vydaly prudce dolů.

V posledním videu z úterka hovořím o tom, že není od věci s většinou kontraktů z trhu odejít a nechat si jen část pozice, která může profitovat z dalšího poklesu:

 

A takový pokles skutečně přišel.

komoditni-mazec-kc

V obrázku je naznačena úroveň vstupu do krátké pozice, odpovídající datu publikování videa. Aktuální profit z jednoho kontraktu již přesahuje pět tisíc dolarů za dva a půl týdne a může se ještě zvětšit. Koneckonců posunutý SL se nachází už na hranici kolem 156, tedy citelně pod hranicí vstupu a o zasloužený zisk nás už nikdo nepřipraví. Je jen otázkou, kolik to bude.

Mnohokrát jsem psal a říkal, že COT report je vynikající pomocník a umění jeho analýzy je mým klíčem k úspěchu. Nicméně jeho údaje nelze brát zcela mechanicky. Ostražitost je na místě a není od věci si přiznat, že tomu, co se na některých trzích děje nerozumím. „COT report is my really big gun, but sometimes, there are things in the markets, that must be respected,“ říkal mně často Larry Willams v několika obměnách viz níže a já se toho držím.

larry

 

Teprve v případech, kdy vše sedí a nemám pocit žádného nebezpečí, je čas jít do akce. Nejlepším obchodníkem není ten, kdo obchoduje nejčastěji, ale ten, kdo na burze vydělá nejvíc peněz.

 

Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

———————

Jak jsem se dostal k obchodování komodit? Moje  „Cesta k tradingu“ je k dispozici v elektronické podobě.

pechbook

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.