Komodity: Postup, kde mám pouze zisky

Hodně z vás na to čeká již rok. Na krátký čas se po roce otevře přístup ke strategii, na které mám pouze zisky. Postupy, které jsem zpracoval, nejsou veřejně dostupné.  Jsou součástí komplexních strategií, na kterých pracovali i další burzovní obchodníci.

Tento rok je zpřístupnění stanoveno na neděli 8.4. Předpokládám, že žádná komoditní obchodník si to nenechá ujít – další šance letos už nebude.

Ostatně, podívejte se na video, povím vám o tom víc:

V neděli 8.4. ve 20:00 bude otevřen výroční Complete kurz opčního obchodování. A v něm jsou (mimo jiné), obsaženy moje lekce o opčním obchodování komodit. Opakuji: Nechte si tuto příležitost proklouznout mezi prsty!

Tajná zbraň, kterou používám

Obchodování komoditních futures podle COTu není moji jedinou strategií. Poslední dobou jsem hodně psal o opcích a metodě, jak je při svém obchodování využívám. Kombinace fundamentů, sezónnosti a vlastností opcí je prozatím jednou z mých nejúčinnějších zbraní. Ve zkratce jsem tuto strategii popsal na příkladu výpisu CALL opce na bavlnu. Po necelém měsíci je tato moje pozice prozatím v mírném zisku.

V našem portfoliu mám hned několik podobných opčních obchodů, při nichž využívám různé opční strategie. Výpis nekryté opce je zde jen jednou z několika možností.

Kombinace komodit a opcí

Opce jsou mimořádně zajímavý nástroj. Používat je můžeme také při samotném futures obchodu.

Opci je možné například použít v méně likvidních trzích jako stop-loss pokyn. Při prudkém propadu trhu a přerušení obchodování, máme jako obchodníci s běžným stoplossem většinou obavy, kde cena druhý den otevře. Může totiž otevřít citelně níže a přinést nám tak vyšší ztrátu, než s jakou jsme původně počítali. Mám-li jako SL opci, pak mohu klidně spát.  Mám právo obchod ukončit za předem smluvenou cenu a je mi tak trochu jedno, jestli trh půjde proti mé pozici i nadále.

Zvýším zisk a snížím ztráty

Opci mohu také využít v průběhu obchodu ke zvýšení zisku, nebo snížení ztráty. Když nakoupím kontrakt ropy a vím, na jaké hodnotě chci vybírat svůj zisk, pak mně nic nebrání vypsat na stejné, nebo vyšší hodnotě call opci. Tedy dát někomu právo, za takovou cenu můj kontrakt odkoupit. Stejně se to chystám udělat, tak proč si za to nenechat ještě zaplatit? A kdyby obchod nevyšel a cena se vydala dolů? Na futures kontraktu ztratím, ale premium, které jsem získal za výpis call opce už mně nikdo nesebere, a tudíž je v součtu moje ztráta nižší.

Nové zisky „za pár drobných“

V neděli 8.4. získáte přístup k obrovské škále strategií. Nové příležitosti k zisku, kde jste je dosud neznali. Uvidíte, jak lze obchodovat i drahé komodity za zlomek marginu – ano, přes opce. Uvidíte, jak můžete díky opcím vyždímat z trhu další peníze.

Mimochodem, takhle vypadá výběr zisku ve výši 1.600.000 Kč z opčního tradingu (to je těch -81.474 USD) u pana kolegy 🙂

V neděli 8.4. ve 20:00 buďte na online vysílání, protože právě na online vysílání dostanete přístup k postupům 10 burzovních profesionálů (včetně mých lekcí o opčním obchodování komodit) doslova za pár korun. Ale pozor, tradičně pouze na vysílání a pouze do nedělní půlnoci.

Tady získáte přístup k postupům, kde mám pouze zisky.

Buďte u toho, tato šance je pouze jednou ročně 🙂

Vašek Pech

 

Václav Pech
Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Osobním mentorem mně byl po dva roky americký trader Larry Williams, se kterým jsem i po absolvování všech levelů mentoringu nadále v kontaktu. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.