KOMODITY: Obrat na hovězím?

Na komoditních trzích máme za sebou další rušný týden. Minule zmíněný obchod s bavlnou, jsem možná ke své škodě PROZATÍM vzdal a přijal ztrátu, která z něj plyne. Ztráty kolem čtyř procent velikosti účtu nejsou tragédií a k byznysu patří. Poslední slovo jsem ale na této živé komoditě ještě pravděpodobně neřekl. Situaci sleduji, ale mám dojem, že pokud se naplní aktuální předpověď počasí, prozatím se jen těžko dočkáme silnějšího a trvalejšího poklesu.

Proto jsem svoji pozornost obrátil jinam. Pokles cen kakaa a zrnin mně přijde již přemrštěný. Začal jsem tedy pozvolna budovat pozici na kakau a kukuřici za pomocí příslušných ETF. Oba obchody by měly být dlouhodobějšího charakteru a mohou s sebou zpočátku přinést průběžnou ztrátu. Dlouhodobě jsem ale přesvědčený, že budou pro moje portfolio přínosem.

Pro klasický krátkodobější obchod na futures sleduji po nějaké době opět hovězí maso. Poslední údaje COT reportu ukazují, že mnou hledaný set-up je opět aktuální.

Commercials jsou opět silnými kupci a čisté pozice velkých obchodníků se probojovaly až ke svým jižním limitům, kde prodejní aktivita této skupiny uvadá. Snad jen ten hodnotový indikátor se nalézá v neutrální zóně a nemá tak dojem, že by bylo maso nějak výjimečně levné. V tomto případě to jde přehlédnout. Nikdy neobchoduji PROTI hodnotovému indikátoru, když ale jde o obchod s indikátorem v neutrální zóně, umím to přehlédnout.

Zejména ve chvíli, kdy indikátory, které využívám k určení možné změny trendu, bijí na poplach, jak je tomu právě nyní. Kdykoli se horní indikátor dostal na současnou úroveň, nebyl konec trendu daleko. Mohlo by tomu tak být i teď. Uvidíme…

Zejména v situaci, kdy moje předpověď dalšího vývoje, která se v uplynulých měsících příliš nepletla, ukazuje, že ceny hovězího masa by mohlo očekávat silné období, které je i ve shodě s tradiční sezónností. I poptávka na reálném trhu je evidentně silnější, to jak o ní vypovídají ceny na burzovních parketech. Klasický vstup do obchodu je ovšem ještě poměrně daleko. Tak snad budu mít o čem psát zase za týden.   

 

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

_____________________________

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

Komoditní manuál zdarma

 

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

 

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
 1. Richard Hubinak napsal:

  Dobry den pan Pech,

  mam otazku ohladom COT reportu. Snazil som sa najst na stranke COT reportu Graficky vystup ale nevedel som sa k nemu dopracovat. Vedeli by ste mi poradit kde sa k tejto informacii dostanem? Resp. aky tradovaci program pouzivate, kde sa tie COT reporty zobrazia?

  Dakujem

  • Václav Pech napsal:

   Dobrý den Richarde,
   používám Ninjatrader, ale grafické vyjádření COTu v něm kupuji přímo od Larryho Williamse za měsíční paušál. Velká většina obchodníků z naší komunity používá Tradinview, pro který máme scripty k COTu a dalším indikátorům, které používám, k dispozici na na fóru kurzu.

   Nejjednodušší variantou, kterou jsem hodně dlouho používal sám je Excel. Na webu http://www.cftc.gov jsou v sekci Commitments of Traders k dispozici data ke stažení do excelovského souboru a v něm je člověk schopný si vytvořit prakticky všechno, co potřebuje.

   Vašek

 2. Petr napsal:

  Dobrý den pane Pech,
  jaké ETF by jste prosím doporučil sledovat pro kakao, kukuřici, zlato a stříbro?
  Existuje někde nějaký list likvidních a opčně obchodovatelných ETF?
  Děkuji
  Petr

  • Václav Pech napsal:

   Dobrý den Petře

   díky za dotaz. Kakao je dobře obchodovatelné přes NIB, kukuřici obchoduji přes EFT s tickerem CORN. Na zlato a stříbro je těch ETF, i kromě tradičních GLD a SLV docela hodně. Databáze ETF je k dispozici třeba na etfdb.com/

   Vašek

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.