KOMODITY: Bude se zlato zase lesknout?

Drahé kovy jsou v posledních měsících jasným propadákem.  Ať se na akciích děje cokoli, zlato a další „bezpečné přístavy“ pokračují v na počátku dubna započatém poklesu. Delší dobu mně tento pokles nechával v klidu a celé dění jsem jen zpovzdálí sledoval. Páteční údaje mě ale přesvědčily, že by bylo dobré se zlatem a i dalšími kovy na čele s platinou, začít zabývat vážněji.

Situace pod povrchem neustále klesajícího trhu je ovšem mnohem optimističtější, než by se mohlo z pouhého cenového grafu zdát. Subjekty přímo zainteresované na trhu se zlatem (těžaři a zpracovatelé), zlato již nějakou dobu nakupují obouruč. Naopak hedgové fondy, které dosud živily pokles cen zlata dalšími a dalšími prodeji, dospěli do blízkosti hranice, na níž v minulosti zpravidla začaly své prodejní pozice likvidovat. A v posledním týdnu další prodeje již nepřidaly. Zlato se také dostalo na hodnotovém indikátoru pod spodní čáru a indikátor tak považuje žlutý kov za extrémně levný. To není špatná výchozí pozice. 

A to navíc ve chvíli, kdy skupina drobných spekulantů je, jak je vidět z grafu na hranicích extrémního pesimismu. Je vidět, že „jejich“ křivka dosahuje nejvyšších hodnot zpravidla ve chvílích, kdy cenový graf dosahuje svého vrcholu a naopak, jsou-li malí burzovní spekulanti extrémními prodejci, pak se tržní pokles blíží ke svému konci.

Možný konec pohybu ceny zlata naznačují také technické indikátory, které k indikaci změny trendu používám a to jak na denních, tak také na týdenních grafech. A obrat dosavadního směru trhu ukazuje také předpověď dalšího vývoje ceny zlata.

Z technického pohledu je dobré vidět i to, že se cena zlata citelně přiblížila k trendové čáře, která definuje růstový trend cen komodity započatý na konci roku 2015.

Zlato je tedy pro tento týden jedním z mých favoritů, na něž jsem upozornil již v neděli v rámci pravidelných Komoditních edukativních tipů, které na počátku každého týdne pro početnou skupinu obchodníků vydávám.

 

Jste nováček? Stáhněte si zdarma Komoditní manuál!

komodity manual

 

 

Komoditní manuál zdarma

——————————-

Chcete začít obchodovat? Ukážu vám moje kompletní know-how, krok za krokem:

komodity basic

Vstupte do mého komoditního kurzu!

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře
  1. Petr Hubsch napsal:

    Zlato půjde na horu až seto Americe bude hodit do tet to je jenom manipulace(zatím)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.