KOMODITNÍ SPREADY: +170.000 korun za tři týdny, spread HGJ22-NGH22 naděloval

Během 3 týdnů jsme s kolegy vydělali 8.970 dolarů (přes 170.000 korun) na jediném spreadu. Podělím se o postup a výsledky, pro inspiraci. A na konci článku máte také přístup do naší party (pro vás, kdo chcete být u dalšího „dělení koláče“).

Co je widowmaker?

Osobně obchoduji spready spíše dlouhodobě, ale „divoký widowmaker spread“ je vhodný i na krátké obchody. Tento spread je „partner“ pro zkušenější obchodníky s větším účtem, po nezkušených zůstanou „vdovy“.
Komoditní spready jsou flexibilním obchodním nástrojem. Můžete řídit riziko, volatilitu a vytvářet obchodní strategii dle aktuálního trhu nebo své averze k riziku.

Tady vidíte, jak vypadá zvládnutý „widowmaker“ v praxi, postupné výběry zisků:

V polovině října jsme začali těžit první část
Pokračujeme ve vybírání zisku
… a další pokračování výběru zisku s kolegy tradery

Vysoká volatilita, přítel traderů

Vysoká volatilita dává možnost větších výdělků v krátkých obchodech. Jak jsem psal, také může „vyrábět vdovy“, tedy vyšší ztráty. Je to dáno skladbou spreadu, kdy jeden měsíc je ještě v zimní topné sezoně, to je březnový kontrakt NGH a druhý již mimo, to je NGJ – dubnový kontrakt.

seasonalgo.com

Výše vidíme dlouhodobý graf spreadu od roku 2008. Minimum spreadu v roce 2009 je okolo -2,4 bodu, ale mne upoutala hladina okolo -1,5, kde vidím silnější RS úroveň a tam jsem směřoval většinu svých krátkodobých nákupů.

Sezonalita spreadu

seasonalgo.com

Na grafu je sezonalita modře a červeně, tedy pattern 15 let a 5 let. Černě vidíme letošní vývoj spreadu a nynější konsolidaci mezi cenou -1,5 a -1,0. V tomto pásmu jsem realizoval letošní obchody a získal tak zatím 8.970 USD.

Aktuální portfolio k 3.11.2021

Na třetím řádku vidíte ve sloupci Total aktuální výsledem zmiňovaného spreadu

seasonalgo.com

Ještě přikládám aktuální portfolio. Není to samý otevřený zisk, ale tak to v tradingu bývá. Jen to musí dohromady dávat plusovou hodnotu.

Jak na to?

Vše začíná pochopením principů, pak následuje trénink na demu, a sledování obchodů zkušenějších kolegů v praxi.

Pokud nejste v naší skupině, tady je přístup k lekcím – za pár kaček máte v rukách nástroj, kterým umíme vytěžit přes 170.000 korun během 3 týdnů. Můžete u toho být také.

Ahoj Roman, ať se daří

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.