KOMODITNÍ SPREADY: Síla komplexní strategie v KSETu

Zdravím…. je čas zasít a je čas sklízet. Pan Trh byl velmi štědrý, komoditní slunce zářilo. Kdo jste v rámci KSETu sázel s námi, máte také slušnou dolarovou úrodu. Tak se podívejme, kde a jak jsme sklízeli:

Nejdřív jsme sklidili kukuřici

zdroj:seasonalgo.com

Na horním obrázku máme kukuřičný BEAR spread ZCH20-ZCZ19. Vstupovali jsme 9.7. za 8 a výstup byl 13.8. za 13. Na grafu jsou vodorovné čáry – modrá je vstup, červená SL ( posunutý ) a zelená je výstup.

Po panice se špatnou sklizní jsem si počkal na uklidnění trhu a technický signál. V souladu se sezonalitou jsme šli sklízet dolary, neboť i COT naznačoval oslabení poptávky. Zisk 1.194 USD za pět spreadů, to je 500 USD – poplatky na dva do KSETu pro malé účty. V tabulce zisků, vidíte i zisk 944 USD, ale tento spread nebyl součástí KSET edukace, neboť byl hodně rizikový – mezisezonní.

zdroj:platforma TWS ( IB )

Mazikomoditní spread HOU19-RBU19 ( topný olej – benzín )

zdroj:seasonalgo.com

Silně sezonní obchod byl mezi topným olejem ( HO ) a benzímen ( RB ). Obchod jsme měli od 15.7. do 14.8.2019. Sezonalita zde hraje poměrně významnou úlohu v tom smyslu, že benzín již je spotřebováván ze zakoupených zásob.

Tedy vlastně se jedná o posezonní kontrakt RBU – září. Zatím co topný olej HOU – září, je předsezonní. Základní myšlenkou je očekávání slabší poptávky po benzínu než po topném oleji. Seznonalita to naznačuje, i COT report napovídal cenové akci.

Technický signál ceny spreadu tento obchod odstartoval. Vodorovné čáry opět standardně – modrý vstup, červený SL, tmavší zelená výstup, světlá zelená rádoby PT. Ale jsem šel raději ven se ziskem 3.078 USD, trh je divoký i s ohledem na silný propad akcií, který nám na energiích ale pomohl. Obchod to byl pro větší kluky, pro obchodníky s účty nad 40.000 USD, neboť SL byl ve výši 2.000 USD.

zdroj:TWS (IB)

Načerpali jsme benzín RBV19-RBU19

zdroj:seasonalgo.com

Tento obchod je podobný tomu předchozímu. BEAR spread na benzín také těžil ze snížené sezonní poptávky po komoditě. Tady si mohli přiložit pod kotel i menší obchodníci: obchod byl i pro účty 10.000 USD. I menší obchodníci si mohli přisadit alespoň s jedním spreadem.

Vstupovali jsme 15.7.2019 (modrá vodorovná), výstup (tmavší zelená) 14.8.2019, obchod na měsíc za profit na spread 620 USD / spread. Ovšem někteří kolegové či kolegyně z KSETu vydělali i více. To dokazují komentáře v naší uzavřené skupině 🙂

zdroj:TWS ( IB )

Sázej, sklízej a sbírej dolary

Byl to fajn týden. Jsme s kolegou Vaškem Pechem rádi, jak roste naše komunita KSETařů. Je fajn, že stále víc z vás se inspiruje našimi obchody v přímém přenosu. Nejlépe se učíme praxí – a to jak při sázení a sklizni na poli, tak při sázení obchodů a sklizni dolarů.

Roman

Kompletní postupy a návody krok za krokem najdete samozřejmě ve Spreadovém kurzu:

Chcete mi „koukat přes rameno“ a vidět, kde a jaké si připravuji obchody?

Vydávám Komoditní a Spreadové edukativní tipy, kde rozebírám trhy a hledám příležitosti, které zobchoduji na mém účtu.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.