KOMODITNÍ SPREADY: „Tříválcovka“ roluji kávu

Tak jsem dnes přeroloval kávu na „tříválcovce“ ( 3V ). Někteří z vás ji jedou se mnou. Absolventi mého kurzu vědí o co se jedná. Je to kombinace opcí, futures a komoditních spreadů. Poziční obchod, který je zpravidla dlouhodobější. Tak jak to dnes proběhlo.

Dlouhodobý graf kávy

barchart.com

Pětiletý graf jasně indikuje sestupný trend. Nicméně 3V na cena 225 nebo 175, což jsou vrcholy, se moc realizovat nedá. Potřebujeme levnou komoditu a to káva nyní je. V říjnu jsem ve Španělsku krátkou 3V zrealizoval, to je ta cena 125 a poslední významný vrchol. Naznačen vodorovnou fialovou linií. Spodní fialová linie je ninimum na kávě v KCU19 – tedy káva s dodáním v září 2019. Minimum bylo cca 86,5

Co říká COT

spreadcharts.com

COT říká, že se nakupuje. Tedy lépe řečeno velcí spekulanti nakupují. 3V však nutně nepotřebuje silný růst. Stačí i pohyb do strany, kdy se nechají vipisovat PUT i CALL opce proti futures v držení. Navíc na první grafu nahoře je pod dlouhodobou cenou naznačený indikátor ( oranžová křivka ). To je přátelé zvýšený implikovaná volatilita. Je zvýšená, to nám naznačuje dvě věci. Dostaneme větší prémium. Další informace je také to, že jsou si trh není jistý dalším vývojem a protože jsou dražší CALL opce, tak už mají „medvídci“ strach. Myslím, že zcela oprávněně.

Roste nám brazilská měna

barchart.com

Výše vidíte poslední měsíc vývoje Brazilského realu. Roste vůči USD a to je dobrá informace pro cenu kávy. Slabá měna podporuje pokles ceny kávy, protože pěstitelé dotanou za USD více Reálů. Pokud jejich domácí měna posiluje, dostávají méně a jejich chuť prodávat za méně chladne. Nabídka se snižuje. Další významná informace je ta, že káva má takzvanou dvouletou periodu. Silná sklizeň střídá slabou sklizeň, běžná věc. Nyní se dostáváme do období slabé sklizně, to bude ta budoucí. Nemyslím si tedy, že dojde k dalším poklesům pod letošní minima. Neberte to prosím jako loženou věc, je to pouze můj názor na trh a samozřejmě se mohu mýlit nebo se na trhu můžou objevit nové skutečnosti.

Jak jsem to provedl já

TWS platforma

Moje pozice se skládala ze tří futures KCN19, dvou vypsaných CALL opcí na JUL na strikách 1,0 a 0,95. Také jsem měl vypsanou jednu PUT opci JUL 0,90. Tu jsem však 11.6. vykoupil se ziskem 1201,56 USD, jak vidíte na obrázku z TWS. Nechtěl jsem riskovat a 3 ticky jsem byl ochoten za tu jistotu zaplatit.

Dnes jsem tedy viděl, že jedna CALL opce bude v penězích a jedna OTM ( mimo peníze ). Proto jsem jednu futures ponechal, CALL opce na striku 0,95 bude „nakrmena“ touto futkou. Zbývají dvě, tak jsem vypsal nové dvě CALL opce na 1,025 a 1,075 na SRPEN 2019 za 0,0222 a 0,0103, to je za 832,50 a 386,25 USD. Mám tedy dvakrát krytý výpis CALL opce a zatím jsem nevypsal PUT opci. To udělám, pokud trh trochu klesne, abych dostal lepší prémium. Pokud půjde nahoru „ostrouhám“, ale již jsem si „nahrabal“. Rolo proběhlo bez problémů.

Takhle budu teď makat

Takhle budu teď makat. Nehlídejte to moc. 3V je o klidu, nikdo vám nestřílí stop lossy, protože je nemáte v těch logických místech, kde je všichni velcí hráči hledají a také si pro ně chodí. Vše je o zvyku, zkušenostech a trpělivosti. Obchodujete jen to, na co máte účetpsychickou odolnost. I já se musel „otužovat“ !!!

Moje aktuální pozice po zavření trhu 13.6.2019

TWS

Ahoj Roman, ať se daří

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.