Komoditní spready: Dovolená v březnu, svoboda a +120.000 zisk

„To asi musíš hodně hlídat a sedět u počítače, že?“, ptal se mne jeden (začínající) kolega. Jsme u druhé lekce našeho free kurzu, kde ukazuji postupy, kterými si vydělávám na „chléb vezdejší“.

A tak začaly chodit dotazy. Je prima, že vás téma zajímá a že přemýšlíte i konsekvencích, které tento životní styl přináší.

Udělej si dovolenou v březnu

Jak je to tedy s tím sezením u počítače? Je obchodování komoditních spreadů o denním sledování grafů a pozic? Tak se na to podíváme 🙂 Kdybych chodil dejme tomu do klasického zaměstnání, musel bych 5 dnů v týdnu trávit někde čas, abych dostal výplatu. Tak to má ostatně většina lidí.

Jenže my máme rádi volný čas a svobodu. Nechceme se nechat svázat pracovní dobou nebo být přikovaní k jednomu místu.

Takže když kolega navrhl „švih“ po evropském jihu, neváhal jsme ani minutu. Kolo do auta a za hodinu už jsme byli na česko-rakouských hranicích. Projeli jsme Itálii a pak hurá do San Marina, kde je krpál jak hrom:

Nemusím řešit „dovolenou„, nemusím řešit „pracovní dobu“ atd. Prostě jsem kolegovi potvrdil účast, sbalil jsem auto, naložil kolo a vyrazil na jih.

Byznys je s námi

Celý svůj podnik mám sebou. V telefonu nebo v notebooku. Prostě náš byznys jede s námi, kam potřebujeme.

Cestou jsem se podívám na otevření burzy, nastavím obchody a vyrazím na „švih“

Jak vidíte, trading dává volnost a pohodu. Nemusíme se nikde prosit o dovolenou, nemusíme složitě plánovat nic, nemusíme se bát jak se bude dařit našim obchodům.

Tolik tedy k dotazu, zda musíme sedět u kompu …. brrr, kdyby tomu tak bylo, nechtěl bych komoditní spready obchodovat. Nejcennějším aktivem, které nám burzovní obchodování dává, je právě svoboda, volnost a volný čas.

Peníze? 120.000 z ledna

Díky tomu nejsme odkázáni na jeden příjem. Sami si rozhodujeme, kde na trhu zrovna naskočíme do té správné rakety. Z ledna máme například zisk 5.435$, tedy přes 120.000 korun. S tím se dá chvíli vydržet 🙂

Mezitím byly další obchody, psal jsem o nich na blogu a v naší privátní traderské skupině. Obchodujeme společně s kolegy, ukazuji svoje vstupy a výstupy pokročilejším kolegům.

No a třeba na cestě po San Marinu jsme s kolegy vydělali dalších víc jak 10.000 korun:

Není to žádná raketová věda. Je to prostě řemeslo. Jen nemusíme stát někde ve fabrice, ale můžeme si obchodovat na libovolném místě na světě.

Tak mrkněte na dnešní lekci, zítra vás čeká další.

Svobodnému životnímu stylu zdar!

Roman

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů