Komoditní spready: Dovolená v březnu, svoboda a +120.000 zisk

„To asi musíš hodně hlídat a sedět u počítače, že?“, ptal se mne rok před Covidem jeden (začínající) kolega. Byli jsme u druhé lekce našeho free kurzu, kde ukazuji postupy, kterými si vydělávám na „chléb vezdejší“.

A tak začaly chodit dotazy. Je prima, že vás téma zajímá a že přemýšlíte i konsekvencích, které tento životní styl přináší.

Udělej si dovolenou v březnu

Jak je to tedy s tím sezením u počítače? Je obchodování komoditních spreadů o denním sledování grafů a pozic? Tak se na to podíváme 🙂

Kdybych chodil dejme tomu do klasického zaměstnání, musel bych 5 dnů v týdnu trávit někde čas, abych dostal výplatu. Tak to má ostatně většina lidí. Tedy pokud není Covid, že …

Všichni máme rádi volný čas a svobodu. Nechceme se nechat svázat pracovní dobou nebo být přikovaní k jednomu místu.

Takže když kolega v předkovidovém roce 2019 navrhl „švih“ po evropském jihu, neváhal jsme ani minutu. Staré dobré doby před Covidem 😀
Kolo do auta a za hodinu už jsme byli na česko-rakouských hranicích. Projeli jsme Itálii a pak hurá do San Marina, kde je krpál jak hrom:

Nemusím řešit „dovolenou„, nemusím řešit „pracovní dobu“ atd. Prostě jsem kolegovi potvrdil účast, sbalil jsem auto, naložil kolo a vyrazil na jih.

Loni i letos nás blokla korona. Ale opět : Zatímco většina lidí se bála o práci a seděla doma, my jsme se o práci nebáli – živí mne trhy a miluju pohyby, které každá krize přináší.

Byznys je s námi

Celý svůj podnik mám vždy sebou. V telefonu nebo v notebooku. Prostě náš byznys jede s námi, kam potřebujeme.
Krize-nekrize, korona-nekorona.

Zase se vrátím do předcovidového roku: Jedu a když zastavím na přestávku, tak se podívám na otevření burzy, nastavím naše obchody a vyrazím dál na „švih“

Jak vidíte, trading mi dává volnost a pohodu. Nemusíme se nikde prosit o dovolenou, nemusíme složitě plánovat nic, nemusíme se bát jak se bude dařit našim obchodům. Nemusíte se bát, jestli vás šéf vyhodí či jestli váš zaměstnavatel zkrachuje…
Nikoho tím nenavádím, aby začal obchodovat, pouze k zamyšlení nad hodnotou času a svobody.

Tolik tedy k dotazu, zda musíme sedět u kompu …. brrr, kdyby tomu tak bylo, nechtěl bych komoditní spready obchodovat.
Nejcennějším aktivem, které nám burzovní obchodování dává, je právě svoboda, volnost a volný čas.

Peníze? Třeba 120.000 Kč

Díky tomu nejsme odkázáni na jeden příjem. Sami si rozhodujeme, kde na trhu zrovna naskočíme do té správné rakety.
Když jsme tehdy vyrazili na kolo, otázka zněla, zda jsem měl z čeho žít? Mrkněme se na to: Z ledna jsem měl například zisk 5.435$, tedy přes 120.000 korun. S tím se dalo chvíli vydržet 🙂

Mezitím byly další obchody. Kdo jste s námi déle a sledujete to co v rámci výuky a vzdělávání sdílím, víte, že jsem psal o nich na blogu a v naší privátní traderské skupině.

No a třeba na cestě po San Marinu jsme tehdy s kolegy vydělali dalších víc jak 10.000 korun – a to opakuji, že vše co ukazuji, slouží jako vzdělávací ukázka, a není to investiční doporučení. Tady vidíte, jak si umí poradit zkušenější kolegové a jaké mají výsledky:

Není to žádná raketová věda. Je to prostě řemeslo. Jen nemusíme stát ve fabrice, ale můžeme si obchodovat na libovolném místě na světě. Nikdy se nehoňte do obchodování, když nerozumíte tomu, co děláme. Vše, co ukazuju, vnímejte jako vzdělávací materiál, učte se a trénujte – vše máte pouze ve svých vlastních rukách.

Tak mrkněte na dnešní výukovou lekci, zítra vás čeká další pokračování našeho vzdělávacího cyklu.

Svobodnému životnímu stylu zdar!

Roman

Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.