Komoditní spready: Léto v říjnu, svoboda a +85.600 zisk

„To asi musíš hodně hlídat a sedět u počítače, že?“, ptal se mne jeden (začínající) kolega. Jsme u druhé lekce našeho free kurzu, kde ukazuji postupy, kterými si vydělávám na „chléb vezdejší“.

A tak začaly chodit dotazy. Je prima, že vás téma zajímá a že přemýšlíte i konsekvencích, které tento životní styl přináší.

Udělej si léto v říjnu

Jak je to tedy s tím sezením u počítače? Je obchodování komoditních spreadů o denním sledování grafů a pozic? Tak se na to podíváme 🙂 Kdybych chodil dejme tomu do klasického zaměstnání, musel bych 5 dnů v týdnu trávit někde čas, abych dostal výplatu. Tak to má ostatně většina lidí.

Jenže my máme rádi volný čas a svobodu. Nechceme se nechat svázat pracovní dobou nebo být přikovaní k jednomu místu.

Takže když kolega položil dotaz, rozhodl jsem se během 10 minut:

Nemusím řešit „dovolenou„, nemusím řešit „pracovní dobu“ atd. Prostě jsem kolegovi potvrdil účast, od Lenky jsem si nechal poslat letenku, sbalil jsem kufr a vyrazil na letiště.

A podobně jsou na tom i další kolegové: Na letišti už byli Martin, Lenka a také Vašek (znáte jeho komoditní obchody) a opční trader David „Švéd“ Ševčík.

Frčíme do Španělska: Letadlem Praha – Barcelona, tam si pronajmeme auta a fičíme do Benicarla, k moři …

Byznys je s námi

Celý svůj podnik mám sebou. V telefonu nebo v notebooku. Prostě náš byznys jede s námi, kam potřebujeme. Není třeba sedět u grafu – před odletem jsem se podíval na otevření burzy (let Praha  – Barcelona začal v 15:55  hodin) a pak jsem si zavolal o aktuální hodnoty.

Jak vidíte, trading dává volnost a pohodu. Nemusíme se nikde prosit o dovolenou, nemusíme složitě plánovat nic, nemusíme se bát jak se bude dařit našim obchodům.

Tolik tedy k dotazu, zda musíme sedět u kompu …. brrr, kdyby tomu tak bylo, nechtěl bych komoditní spready obchodovat. Nejcennějším aktivem, které nám burzovní obchodování dává, je právě svoboda, volnost a volný čas.

Peníze? Vepříci „solí“ +85.600 korun

Díky tomu nejsme odkázáni na jeden příjem. Sami si rozhodujeme, kde na trhu zrovna naskočíme do té správné rakety. Třeba teď na vepřovém, kde nám pěkně přistálo na účtu + 3.893 $, což je příjemných + 85.600 Kč.

Nástup byl jasný, technický signál + extrémní cena vepřového. Taky sezonalita nám hrála do karet, což ostatně znáte (anebo budete brzo znát z našeho free kurzu) . Vidíte tu vstup, výstup i případný stop-losss.

Poměr zisku a rizika byl fajn: 4,9:1. No neberte to 😀 😀

Není to žádná raketová věda. Je to prostě řemeslo. Jen nemusíme stát někde ve fabrice, ale můžeme si obchodovat na libovolném místě na světě.

Tak mrkněte na dnešní lekci, zítra vás čeká další.

Zdravím ze Španělska!

Roman

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů